травня

25

Субота

Маневицька районна газета "Нова доба"

Офіційні вітання

Останні коментарі

Про птаха, що вже близько двох місяців живе у центрі Маневич не боячись людей, ми вже писали. Прозвали його «залізничником», бо ж щодня бачать буслика  поблизу залізничних колій, він ніби зустрічає поїзди. Частенько спостерігають лелеку і біля супермакета «Наш край», де він несе варту в очікуванні гостинців від покупців торгового закладу.

З'явився цей молодий лелека спочатку в південній частині селища - його бачили біля районного  Будинку культури, райдержадміністрації. Кажуть, що саме у той час буревій зруйнував чимало лелечих гнізд. Небайдужі маневичани звернулись до рятувальників  і вони  завезли довгодзьобого на місцеві ставки - там і жаб, і дрібненької риби вдосталь. Проте лелека знову повернувся в селище.

Науковий співробітник Черемського природного заповідника Лариса Шевчук розповідає: "Я багато років веду спостереження за цими птахами. Вони, обираючи місце гніздування, постійно повертаються до нього. Цей молодий лелека не пристосований до звичного  для його родичів природного середовища, він виріс неподалік  осель людей, тому і не боїться їх. Можливо, дійсно вітер зруйнував гніздо, а можливо він став жертвою природного відбору. Батьки-лелеки уважно спостерігають за пташенятами. Хворих та кволих вони викидають із гнізда, адже знають, що ті не зможуть подолати тисячі кілометрів до місць зимування. А цей лелека вижив".

Із птахом фотографуються усі охочі, викладаючи світлини в соцмережі, звістка про його появу облетіла Інтернет-сайти. Нашій  журналістці, яка писала про маневицького "залізничника" написав  мешканець Луцька: "Чи ще є у селищі лелека? Хочу приїхати з дітьми, щоб побачити птаха, пофотографуватись із ним".

Світлини це, звісно, добре, але не за горами зима, що очікує на лелеку? Чи полетить він у вирій? Якщо ні, то може постраждати не лише від холодів, а й від собак, чи якихось бешкетників. Щоправда, як повідомили із "Район. Маневичі", до них телефонували із Ківерець  і повідомили, що можуть забрати нашого лелеку. У "дахові над головою" не відмовив би і Луцький зоопарк, до речі, там оселились вже більше п'яти лелек. Про згоду надати прихисток лелеці сповістила і власниця готельно-ресторанного  комплексу "Околиця".

Олена БИЧКОВА.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Дзвоніть, пишіть, заходьте.

Редактор - (03376) 2-11-44
Заступник редактора, зав. відділом соціальних проблем, бухгалтер - 2-19-17
Зав. відділом інформації - 4-06-46
Оголошення, реклама - 2-15-74.
E-mail: manev_gazeta@ukr.net
Адреса: 44600, смт Маневичі, вул. Незалежності, 14.

Люди рідного краю

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua