травня

25

Субота

Маневицька районна газета "Нова доба"

Офіційні вітання

Останні коментарі

13 липня, згідно із ст. 6 Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» та розпорядженням голови Маневицької селищної ради від 4.07.2018 р. №53-од «Про створення спільної робочої групи з підготовки проектів рішень щодо добровільного об’єднання» у Маневичах відбулось громадське обговорення проекту рішення щодо добровільного об’єднання територіальних громад селища Маневичі, сіл Череваха, Софіянівка Черевахівської сільської ради в Маневицьку об’єднану територіальну громаду.
 
Серед небайдужих до майбутнього Маневич у залі ЦТДЮ –  Маневицький селищний голова Олександр Гаврилюк, секретар Володимир Черчик, голова Маневицької райради Анатолій Мельник, голова Маневицької РДА Андрій Линдюк та його перший заступник Андрій Бурак, голова Прилісненської сільської ради Ігор Терещенко та його заступник Олексій Гнатюк, радник з питань децентралізації Волинського відокремленого підрозділу «Центр розвитку місцевого самоврядування» Оксана Урбан. 
Після обрання головуючого та секретаря зборів, членів лічильної комісії, затвердження порядку денного та регламенту присутні приступили до обговорення проекту рішення добровільного об’єднання двох громад. Першим мав слово ініціатор об’єднання Олександр Гаврилюк. Він знову повідомив, що на початку 2017 року згідно із перспективним планом об’єднання планувалось у складі Довжицької, Оконської, Черевахівської, Куклинської, Лісівської сільських та Маневицької селищної ради з центром у смт Маневичі. Проте в кінцевому результаті лише Черевахівська сільська рада підтримала рішення про об’єднання. Тому було прийнято рішення ініціювати об’єднання двох рад, яке було схвалено на громадських слуханнях у Маневичах та Черевасі, а потім затверджено рішеннями цих рад. 
У своєму виступі секретар Маневицької селищної ради Володимир Черчик розповів про процеси, які вже відбулися щодо об’єднання двох громад та розповів про кроки, які, згідно із чинним законодавством, потрібно ще пройти. Був озвучений проект рішення, який, зокрема, і виносився на обговорення, та план організаційних заходів щодо добровільного об’єднання територіальних громад.
Радник з питань децентралізації Оксана Урбан зазначила, що в разі об’єднання Маневицька об’єднана громада матиме можливість з 1 січня 2019 року отримати додаткові фінансові ресурси. Вона переконана, що ОТГ має бути великою, проте найкраще, коли громади можуть домовлятися між собою. На жаль, у Маневицькому районі не всі вони можуть домовлятися, тому поки що ОТГ складатиметься із двох громад.  Проте усі громади, які згідно із перспективним планом повинні були увійти у ОТГ і не зробили цього, зможуть приєднатися до Маневицької ОТГ у 2019 році. Пані Оксана висловила сподівання, що усі районні заклади, які розташовані у Маневичах, збережуться та функціонуватимуть. 
Очільник виконавчої влади району Андрій Линдюк зауважив, що є прихильником децентралізації і передачі повноважень на низи. Він коротко поінформував присутніх про досягнення району у сферах освіти, позашкілля, спортивній роботі та зазначив, що все це вдалося зробити лише тому, що Маневицький район потужний. Продовжуючи мову про об’єднання, Андрій Олександрович зауважив, що є два варіанти розвитку подій. Перший полягає в об’єднанні двох громад та подальшому приєднанні інших громад. Проте найкращим варіантом було б переформатування даного об’єднання у створення великої потужної громади, включаючи зазначених вище сільських рад, а також Троянівської, Новорудської, Костюхнівської та Цмінівської сільських рад. Тому запропонував не схвалювати проект рішення, а ще раз звернутися до усіх сільських рад з пропозицією об’єднання у велику потужну громаду.  
Заступник голови Прилісненської сільської ради Олексій Гнатюк висловив переконання, що від об’єднання Маневицької селищної і Черевахівської сільської рад в ОТГ втратить весь район, оскільки ці дві ради заберуть із районного бюджету чималий його шматок. Проте, як житель Маневич, він підтримав проект рішення щодо нинішнього об’єднання, однак з подальшим приєднанням інших територіальних громад та створення великої потужної ОТГ.
В результаті із 189 присутніх підтримали проект рішення про добровільне об’єднання громад 70 осіб, проголосували проти 39, утрималися – 35. Решта присутніх взагалі не голосували.
18 липня на позачерговій сесії Маневицької селищної ради за участі 21 депутата (5 відсутні) розглядалося питання «Про схвалення проекту рішення «Про добровільне об’єднання територіальних громад». Підтримали проект рішення 11 депутатів, проти  - 0, утрималось – 10 депутатів. Проект рішення не схвалено.
Сергій ГУСЕНКО.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Дзвоніть, пишіть, заходьте.

Редактор - (03376) 2-11-44
Заступник редактора, зав. відділом соціальних проблем, бухгалтер - 2-19-17
Зав. відділом інформації - 4-06-46
Оголошення, реклама - 2-15-74.
E-mail: manev_gazeta@ukr.net
Адреса: 44600, смт Маневичі, вул. Незалежності, 14.

Люди рідного краю

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua