червня

18

Вівторок

Маневицька районна газета "Нова доба"

Офіційні вітання

Останні коментарі

В Маневицькому районі цей злісний бур’ян і алерген наразі проростає на площі 4,245 га на території Колківської, Прилісненської ОТГ, Оконської сільської, Маневицької селищної рад.
Щорічно, згідно із розпорядженням інспектора Держпродспоживслужби Маневицького ПФК, проводяться заходи з локалізації та знищення шкодочинного бур'яна. Та, на жаль, площі  із амброзією в районі збільшуються.
Цей небезпечний для людини і довкілля бур’ян, має карантинне значення в Україні. Засмічує подвір’я та вулиці, сільськогосподарські угіддя, парки, пустирі, узбіччя доріг, залізничні насипи, тощо. 
Крім того, рослини амброзії виробляють величезну кількість пилку, який є дуже небезпечним і шкідливим для людини і при вдиханні з повітрям викликає алергічне захворювання – амброзійний поліноз. Хвороба протікає у вигляді різко вираженого алергічного риніту, кон’юктивіту, бронхіальної астми, мігрені, кропивниці та супроводжується значним знесиленням організму. 
Амброзія полинолиста по зовнішньому вигляду нагадує полин гіркий. Одна рослина дає 30-40 тис. насінин, а окремі рослини - до 150 тис., які зберігають життєздатність до 40 років. Масове цвітіння бур’яну спостерігається  в кінці липня, серпні та продовжується у вересні. Насіння молочної та воскової стиглості скошеного бур’яну має здатність дозрівати та забезпечувати повноцінні сходи. 
В польових умовах амброзія здатна витісняти і пригнічувати як культурні рослини, так і бур’яни. 
Вироблено рекомендації по  боротьбі з амброзією полинолистою. У населених пунктах рекомендовано створення штучних фітоценозів з багаторічних трав у вогнищах амброзії полинолистої; систематичне скошування рослин амброзії полинолистої з початку вегетації до цвітіння; виривання рослин амброзії з корінням та спалення або подрібнення з наступним захороненням решток у санітарних ямах.
На узбіччях доріг (автошляхів та залізничних колій), лісосмуг, землях загального призначення використовуються гербіциди;  підсів багаторічних низькорослих або газонних трав; систематичне скошування рослин з початку вегетації до цвітіння.  
У полях сівозміни (після збирання попередника або в осінньо-весняний період): дотримання технології обробітку ґрунту; дотримання сівозміни;  передпосівне внесення у ґрунт гербіцидів та проведення дворазового лущення рослинних решток. 
Категорично забороняється: висівати  засмічене  карантинними бур'янами насіння с/г культур; вивозити засмічену продукцію за межі вогнища карантинного організму без карантинного сертифіката, виданого органами  Держпродспоживслужби; вивозити  і  реалізовувати імпортне та вітчизняне насіння, завезене з інших районів країни, без перевірки у фітосанітарних лабораторіях, незалежно від наявності документів на їх якість. 
Зоряна Ліщук,
провідний спеціаліст Держпродспоживслужби 
Маневицького ПФК. 
Наталія Сачковська,
провідний фахівець 
ДУ „ВОФСЛ”.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Дзвоніть, пишіть, заходьте.

Редактор - (03376) 2-11-44
Заступник редактора, зав. відділом соціальних проблем, бухгалтер - 2-19-17
Зав. відділом інформації - 4-06-46
Оголошення, реклама - 2-15-74.
E-mail: manev_gazeta@ukr.net
Адреса: 44600, смт Маневичі, вул. Незалежності, 14.

Люди рідного краю

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua