червня

18

Вівторок

Маневицька районна газета "Нова доба"

Офіційні вітання

Останні коментарі

Бо забирає часточку життя 
Розкидане сміття твого й мого.
Михайло Михайлюк.
Київська область. 
Проблема засміченості українських земель щораз набуває більшого розмаху. Та що вже говорити, якщо й поети присвячують цій темі свої вірші. У Маневицькому районі цьому питанню приділяється немала увага. Тож нещодавно група у складі першого заступника голови РДА Андрія Бурака, головного спеціаліста державної екологічної інспекції у Волинській області Володимира Ольховіка та заступника редактора районної газети «Нова доба» Сергія Гусенка, здійснила екологічний рейд по окремих сільських та селищних радах району з метою виявлення порушень у сфері захоронення твердих побутових відходів.
Маршрут поїздки пролягав центральною, південною та східною частинами району з метою виявити чи є позитивні зрушення в даному питанні. Спершу відвідали територію Оконської сільської ради. Як і минулого року, картина тут не з кращих. Ще не доїжджаючи до сміттєзвалища с. Оконськ, у лісовому масиві помічаємо численні купи сміття (фото 3). На самому полігоні сміття не зібране, а розкидане по всій його території. І це при тому, що Оконська сільська рада, маючи достатні кошти, може не лише найняти будь-яку техніку для впорядкування сміттєзвалища та прилеглої території, а й легко створити власне комунальне підприємство та вивозити сміття самотужки. Альтернативою може бути  заключення договорів на вивіз сміття із КП «Маневицький райсількомунгосп».  
Помітні зрушення в Довжицькій сільській раді. Ліквідовано стихійне сміттєзвалище поблизу автошляху Р-14 перед с. Довжиця, із незначними зауваженнями проводиться робота на полігонах по захороненню твердих відходів у с. В. Яблунька та Довжиця. Велику роль відіграють встановлені у цих селах майданчики для роздільного збору сміття. Щоправда, у Довжиці окремим мешканцям не вистачає терпіння, аби донести сміття до баків. А відразу за самим майданчиком розвели справжній «гадючник» у підсобних приміщеннях працівники торгівлі. З ними буде розбиратися Володимир Ольховік. 
Далі прямуємо у с. Копилля, де, пригадую, по сміттєзвалищу й раніше були певні зауваження. Цього року теж не все ідеально. Якщо з одного боку полігон впорядковано, то з іншого –  потрібно наводити лад. До того ж, по дорозі до сміттєзвалища, у лісовому масиві були виявлені різноманітні купи мотлоху. А біля будівельних відходів (фото 2) знайшли старі листи та, навіть, книжку «Ощадбанку» з іменем та прізвищем. Тож екологу Володимиру Ольховіку трапилась нагода провести розслідування та покарати винних. Копиллівський сільський голова Костянтин Давидюк пообіцяв привести сміттєзвалище в належний стан. 
Робота по селах Старосільського старостинського округу  Колківської селищної ради - Старосілля (фото 1), Розничі, Семки, де побувала рейдова група, явно проводилась і сміття на полігонах підгорталось. Але, чомусь, не на кучу, а все під ліс. Гадаю, лісівники від такого господарювання будуть не в захопленні. 
Дають лад на сміттєзвалищі у смт Колки, що було відзначено усіма присутніми. Віднедавна, завдяки співпраці та домовленості Колківської селищної ради та районного центру зайнятості, тут з’явились дві працівниці (працюють позмінно), які не лише слідкують за вивантаженням сміття, а й керують цим процесом (фото 5). Тут стало значно чистіше, хоча вітер все ж розносить папірці та легкі поліетиленові вироби на певну відстань. 
Село Рудники чи не найбільший головний біль для екологічного інспектора  Володимира Ольховіка, позаяк проблеми виявлені під час попередніх екологічних рейдів практично не вирішуються роками. Два полігони, які розташовані перед і за селом, розтягнулися на чималі відстані, сміття скидається хаотично, подекуди просто в лісові масиви. Тож тепер треба добряче подумати, як впорядкувати територію. Варто відзначити, що тут були намагання попередити вивіз сміття в лісові масиви перекопуванням доріг, але це не вирішило проблему. То ж чи впорається із цим староста Рудниківського округу сам, чи доведеться підключатися голові Колківської селищної ради, невідомо. До того ж, біля розвалених колгоспних приміщень у с. Рудники виявлено несанкціонований піщаний кар’єр. 
Чорнижівський сільський голова Микола Сокол вирішив вдруге не випробовувати долю, адже кілька місяців тому сільська рада була оштрафована за порушення з поводженням з твердими побутовими відходами на досить значну суму, а тому було помітно, що певна робота проведена. Одне стихійне сміттєзвалище було ліквідоване, на іншому - проводились роботи з його впорядкування. Проте Володимиром Ольховіком було вказано очільнику громади звернути увагу на вивіз місцевими жителями сміття в лісовий масив та змусити власників пилорам припинити викидати на полігон тирсу та відходи деревини.
У с. Комарове рейдову групу супроводжував сільський голова Сергій Ліщук. Серед зауважень до нього - необхідність очищення полігонів для захоронення твердих побутових відходів від зайвої рослинності. 
Білощебеневою дорогою дістались с. Старий Чорторийськ, де також потрібно впорядковувати наявні сміттєзвалища. У самому селі встановлено кілька майданчиків для роздільного збору сміття. 
На території Цмінівської сільради – у с. Цміни, Великоведмезької – с. Велика Ведмежка, Костюхнівської – с. Костюхнівка та с. Вовчицьк також були виявлені певні недоліки. Варто відзначити, і це стосується практично всіх, хто має відношення до роботи з відходами у районі, що потрібно не лише визначати місця для вивезення твердих побутових відходів, а й планувати доїзд до таких місць, слідкувати за тим, щоб сміття скидалось в одне місце.  
На завершення рейду відвідали сміттєзвалище с. Лісове. Тут теж картина не з кращих, і сміття розкидане по значній території. А те, що у селі явно немає проблем із дровами, переконалися із того, що хтось вивіз на смітник повністю розібрану  дерев'яну господарську споруду (фото 4).  
Загалом за цілий день - з 10-ої до 19-ої години, рейдовій групі довелося проїхати майже 200 кілометрів і побачити не найкращі пейзажі. Тож, якщо ми хочемо бути європейцями, то потрібно змінюватися. І починати із себе, бо ніхто порядок за нас не наведе. Хочеться вірити, що допоможуть у наведенні порядку на наших територіях незабаром встановлені майданчики для роздільного збору сміття  – і наші вулиці, поля та ліси не потопатимуть у смітті.
Сергій ГУСЕНКО.
Фото автора.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Дзвоніть, пишіть, заходьте.

Редактор - (03376) 2-11-44
Заступник редактора, зав. відділом соціальних проблем, бухгалтер - 2-19-17
Зав. відділом інформації - 4-06-46
Оголошення, реклама - 2-15-74.
E-mail: manev_gazeta@ukr.net
Адреса: 44600, смт Маневичі, вул. Незалежності, 14.

Люди рідного краю

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua