жовтня

22

Понеділок

Маневицька районна газета "Нова доба"

Офіційні вітання

Останні коментарі

Восени у нас прийнято спалювати опале листя та сміття. В пік осіннього паління повітря в населених пунктах стає важким і гірким, збільшуються випадки захворювань дихальних шляхів. Бо й не дивно - при згорянні однієї тонни рослинних залишків у повітря вивільняється близько  9 кг мікрочастинок диму. До їх складу входять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук. В тліючому без доступу кисню листі виділяється бензопірен, що здатен викликати у людини ракові захворювання. Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини - одні з найотруйніших для людини речовин.

 

Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 14 лютого 2018 року № 80 «Про внесення змін до Порядку подання і реєстрації декларації відповідності матеріально-технічної бази суб’єкта господарювання вимогам законодавства з питань пожежної безпеки» (далі – Постанова), яку розроблено з метою приведення нормативно-правових актів у сфері пожежної безпеки у відповідність з вимогами Законів України «Про адміністративні послуги» та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання печаток юридичними особами та фізичними особами – підприємцями».

Цьогоріч осінній призов до Збройних сил України проходить із 1 жовтня по 31 грудня. Про проведення призовної кампанії в сьогоднішній розмові із військовим комісаром Маневицького РВК Віктором Павликом.

Напередодні передплатної кампанії періо­дичних видань на 2019 рік для нас, редакторів районок, зустріч із директором Волинської дирекції ПАТ "Укрпошта" Іваном Шевчуком була особливо актуальною.

За перевищення допустимої швидкості руху більш, ніж на 50 км/год., штраф складе до 3400 грн (раніше - 510 грн). За залишення місця ДТП - від 255 до 3400 грн та окремо можуть позбавити прав на шість місяців. За керування транспортом взагалі без прав або невідповідної категорії - штраф 10200 грн (раніше - 510). При повторному аналогічному порушенні - 40800 грн. Водій, позбавлений права керувати транспортом, заплатить 20400 грн. 

 Останнім часом в окремих населених пунктах району  мали місце захворювання та загибель свиней в особистих селянських господарствах. Недотримуючись елементарних ветеринарно-санітарних вимог, власники тварин дуже часто самі сприяють поширенню заразних захворювань. Тому, щоб уберегти свиней від інфекцій, рекомендуємо:

Питання підвищення конкурентоспроможності на ринку праці актуальне для багатьох людей. Служба зайнятості пропонує громадянам, що не зареєстровані як  безробітні, отримати ваучер на навчання, який допоможе опанувати нову професію або спеціальність, удосконалити знання та вміння.

Стихійна торгівля вже давно стала частиною будь-якого навіть невеличкого містечка, а нелегальні ринки розміщуються у найбільш прохідних місцях. Це стосується і Маневич, зокрема території автостанції, де також постійно здійснюється стихійна торгівля продуктами харчування.

СВИНИНА

м'яСО                              120-130                                    

кості                                   35-40                         

печінка                                    40                   

ребра                                  60-85

САЛО                                   45-70                       

Минулого понеділка робочий тиждень працівників редакції розпочався із телефонних дзвінків читачів північної частини Маневич: «Чому нам не принесли районки?»

Італієць Лоренцо Фанеллі – черевахівський зять, 17 років тому він одружився на Вікторії Радчук із цього села. Проживає подружжя у північній частині Італії – місті Бресчія, неподалік Мілану.

Незабаром початок нового навчального року і перед батьками стоїть важливе завдання - зібрати дітей до школи. Звичайно, найбільше затрат у сім'ях,  де є майбутні першокласники, адже їм потрібне все - від ручки до шкільної форми. Дехто із батьків вже звик купувати речі через  Інтернет-магазини, ОLX, адже так можна добре зекономити, та  при цьому слід пам'ятати про можливість шахрайства.

Про птаха, що вже близько двох місяців живе у центрі Маневич не боячись людей, ми вже писали. Прозвали його «залізничником», бо ж щодня бачать буслика  поблизу залізничних колій, він ніби зустрічає поїзди. Частенько спостерігають лелеку і біля супермакета «Наш край», де він несе варту в очікуванні гостинців від покупців торгового закладу.
В останній день роботи парламенту депутати ухвалили у першому читанні два важливі законопроекти: про зменшення акцизів на імпортні авто та посилення контролю за так званими «євробляхами». Ці довгоочікувані закони мають стати компромісом між владою та власниками автівок на єврономерах і нарешті врегулювати проблему. У чому полягають зміни і скільки буде коштувати розмитнення авто з іноземною реєстрацією, аналізували наші експерти. 
Спека, що панує на території України, суттєво впливає на статистику загибелі громадян на водоймах. 
З початку року на водоймах країни вже загинуло 774 людини, з яких 79 дітей. При цьому врятовано 577 осіб, у тому числі 105 дітей.
Літо – час відпочинку, а ще масового збору дикоростучих ягід, грибів. Чимало й жителів нашого району навідуються до лісу, та чи дбають про те, аби залишити його в чистоті? А дехто ще й із чистою совістю звозить сміття до лісу. От і бачимо на лісових галявинах  банки, поліетилен, памперси, будівельні відходи, пластикові та скляні пляшки… А  весь цей  непотріб можна було б спалити, закопати або викинути у спеціальні контейнери. 
Після обрання на посаду голови Гораймівської сільської ради, Неля Борсук не знала за що братись, адже перелік обов’язків очільника громади доволі великий. Серед проблем, що потребували вирішення, - і впорядкування сміттєзвалищ, тож очільник громади взялась наводити лад із сміттям.
Про це йшлося на зустрічі керівників ветеринарної служби області та району із схвильованими через захворюваність свиней жителями сіл Цміни та Мала Осниця. Нині вже не одна хазяйновита родина позбулася надії на домашню різдвяну та великодню  ковбасу. Занепокоєні селяни масово роблять позапланову свіжину, підозрюючи, що і до них добрався небезпечний вірус африканської чуми свиней (АЧС), численні спалахи якого зафіксовано в сусідній Рівненській області. 
ДП «Маневицьке лісове господарство» усіма можливими силами допомагає учасникам АТО та Операції об'єднаних сил, прагнучи в такий спосіб віддячити сучасним героям України. Ось і нещодавно завдяки волонтеру о. Олександру Лановому бійці вже вкотре отримали консервацію  від підприємства лісового господарства. 
У випадку виявлення ознак хвороби свиней або раптової  їх загибелі, потрібно негайно звернутись в найближчу установу державної ветеринарної медицини для встановлення причин та прийняття подальших мір. 
Дзвоніть, пишіть, заходьте.

Редактор - (03376) 2-11-44
Заступник редактора, зав. відділом соціальних проблем, бухгалтер - 2-19-17
Зав. відділом інформації - 4-06-46
Оголошення, реклама - 2-15-74.
E-mail: manev_gazeta@ukr.net
Адреса: 44600, смт Маневичі, вул. Незалежності, 14.

Люди рідного краю

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua