серпня

15

Середа

Маневицька районна газета "Нова доба"

Офіційні вітання

Останні коментарі

Дифтерія - гостре інфекційне захворювання викликане токсином  дифтерійної палички, яке характеризується утворенням фібринових плівок у місці проникнення збудника, найчастіше  на  слизових оболонках ротоглотки та  дихальних шляхів, загальною інтоксикацією, ураженням  серцево-судинної та  нервової систем  і нирок.

Опік – один з найпоширеніших видів травм у побуті та на виробництві. Опіки можуть бути викликані термічними, хімічними і фізичними агентами.
«Коли кров здаєш, то як заново на світ народжуєшся» – стверджує Почесний донор України Віктор Васильович Дроботенко, якого 35 років тому із сонячного кримського Красноперекопська  привело кохання в Городок. 
У наші дні медицина різко просунулася вперед в питаннях контрацепції і пропонує величезний асортимент протизаплідних засобів на різні випадки життя. 
Давно вже стали батьками перші пацієнти лікаря-педіатра Маневицької АЗПСМ Галини Грищук, адже не один десяток літ стоїть вона на сторожі здоров'я наймолодших жителів району. Щирими оплесками вітали її під час відзначення в номінації "Лікар поколінь" в День святкування 126-ої річниці з дня заснування Маневич.
Як повідомляє управління Держпродспоживслужби в Маневицькому районі, здійснено перевірки овочів на вміст нітратів і їх перевищення не виявлено.
Меланома — одна з найбільш злоякісних пухлин людини. Меланома в структурі всіх злоякісних новоутворень шкіри займає близько 10%, проте на неї припадає понад 80% смертності в цій групі. 
В Маневицькому районі нещодавно зафіксовано два випадки захворювання на кір. Для оперативного реагування 26 квітня відбулася нарада при голові райдержадміністрації Андрієві Линдюку за участю головних лікарів Маневицького району та РЦ ПМСД, представників ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України», Держпродспоживслужби у Маневицькому районі, начальника відділу освіти РДА, очільників громад, пресвітерів церков ХВЄ.
У завідувачки ФАПу с. Оконськ Світлани Климчук (на знімку ліворуч) та патронажної медсестри Маріанни Каращук чимало роботи. В Оконську нині проживає 1280 мешканців, із них майже три сотні дітей – 20 до року, 65 дошкільнят відвідують дитсадок, 185 – навчаються у школі.
Забезпечення медичного обслуговування українців, проведення медичної реформи – болюча тема. Багато можна нарікати і на причини, що погіршують роботу екстрених медичних допомог, - застаріла техніка та обладнання, погані дороги і брак ліків… Та попри це, медики докладають усі зусилля, аби рятувати життя людей. Чи кожен виклик приймає нині диспетчер, і у яких випадках виїжджає бригада тепер вже екстреної допомоги - про це у розмові із завідувачем відділенням Володимиром Пацаманюком.
Вроджені вади розвитку плода (ВВР) - одне з найнебезпечніших ускладнень вагітності, яке виходить на перше місце серед причин, що призводять до дитячої інвалідності та смертності. Поява на світ дитини з уродженими дефектами розвитку завжди приголомшує сім'ю.
В Україні частота вроджених вад  досягає 5-6 випадків на 1000 пологів.
Останніми роками в Маневицькому районі захворювання на скарлатину реєструвалось у вигляді поодиноких випадків, а у  2017 році сягнула кількості захворілих 17 осіб.
З 1 квітня 2018 року розпочинається національна кампанія «Обери свого лікаря», відповідно до якої кожному українцю потрібно буде обрати свого лікаря (сімейного лікаря, терапевта, педіатра) та підписати з ним Декларацію на медичне обслуговування. До цього часу підписання Декларацій про вибір лікаря відбувається у пілотному режимі. 
Грип та гострі респіраторні вірусні інфекції є найбільш  поширеними вірусними захворюваннями, особливість яких у надзвичайно швидкому поширенні і вираженій інтоксикації. У зоні заражень перебувають  люди в радіусі 1-2 метри від хворого. 
Педикульоз (від лат. рediculus – воша) - це дуже поширене в даний час захворювання, причому найчастіше воно зустрічається у дітей. Свербіж – перша ознака зараження паразитами, що живуть на волосяній частині голови людини і живляться кров’ю,  досить швидко пересуваються, долаючи 20 см/хв. Найчастіше воші  вибирають місця для проживання  у волоссі в області потилиці, шиї і позаду вух, їм дуже комфортно при температурі від 28°С до 32°С. Тривалість їх життя від 6 до 8 тижнів. Набути педикульоз можна не лише під час безпосереднього контакту із зараженою людиною. Враховуючи, що доросла воша відкладає до 10 яєць в день, їхня кількість може стрімко збільшуватись.

Метушливе повсякдення дуже часто не дає можливості сучасній людині вчасно помітити симптоми захворювань, що можуть призвести до значних проблем із здоров’ям. Однією з таких хвороб третього тисячоліття є гастроезофагальнарефлюксна хвороба, або ж коротко ГЕРХ, яка на разі є одним з найбільш поширених хронічних захворювань стравоходу та шлунку, що виникає через шлунково-стравохідний рефлюкс. 

Більше 20 років в медицині завідуюча ФАПом с. Череваха Олена Шава. Жінка продовжила справу своєї матері Марти Радчук, яка присвятила все своє життя лікуванню сельчан. Брат Олени, до речі, теж пішов професійною стежиною неньки.

Нині важко уявити поліклініку без черг і купи паперової роботи лікарів, а в більшості країн це існує у вигляді електронних реєстрів пацієнтів. Про те, як медична реформа допоможе змінити цю ситуацію і які перші кроки  вже зроблено – у розмові з головним лікарем Маневицького районного центру первинної медико-санітарної допомоги Людмилою Сидорук.

 Інфаркти та інсульти поряд з онкологічними захворюваннями забирають найбільшу кількість життів. Щорічно понад 100 тисяч громадян України (третина яких молодша 65 років) стають жертвами інсульту. Тому інсульт, причини і профілактика якого повністю взаємопов'язані, вимагає пильної уваги не тільки медиків, але і самих людей. Щоб звернути увагу громадськості на цю проблему, починаючи з 2006 року, щорічно 29 жовтня  проводиться Всесвітній день боротьби з інсультом.  

Встановлений діагноз «міжхребцева грижа» звучить як страшний вирок, який, як правило, автоматично означає тривалий прийом лікарських препаратів і вирішення питання щодо оперативного втручання. Але не варто засмучуватися з цього приводу. Вихід завжди є! 
Дзвоніть, пишіть, заходьте.

Редактор - (03376) 2-11-44
Заступник редактора, зав. відділом соціальних проблем, бухгалтер - 2-19-17
Зав. відділом інформації - 4-06-46
Оголошення, реклама - 2-15-74.
E-mail: manev_gazeta@ukr.net
Адреса: 44600, смт Маневичі, вул. Незалежності, 14.

Люди рідного краю

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua