червня

20

Четвер

Маневицька районна газета "Нова доба"

Офіційні вітання

Останні коментарі

Кожного року в світі на грип хворіє близько 450 мільйонів людей, причому 2 мільйони з них помирає. Небезпека грипу полягає в тому, що він може вражати серцево-судинну, центральну нервову систему людини, дихальні органи, а також, викликає різноманітні ускладнення.
Згідно зі статистичними даними, близько двохсот школярів із тисячі мають деформацію хребта. Найчастіше хвороба проявляється у віці 7-12 років, хоча не рідкісними є прояви її симптомів уже в 4-6 років, а інколи й у дво- чи трирічному віці. Що ж, так сучасне покоління пожинає плоди неправильного сидіння за партою і годин, проведених за комп’ютером.
Щороку у світі відзначається Міжнародний тиждень підтримки грудного вигодовування. Він проводиться у 40-й тиждень року, що символізує 40 тижнів вагітності жінки до народження дитини.
Жінки Маневиччини ось уже сім місяців мають змогу на сучасному мамографі в поліклінічному відділенні центральної районної лікарні безкоштовно проходити всі види скринінгових та діагностичних обстежень молочної залози, які передбачені в мамології. 
Завідуюча фельдшерсько-акушерським пунктом с. Нова Руда Ольга Сачук щоденно рятує своїх пацієнтів від недуг. Під опікою досвідченої спеціалістки нині перебуває майже півтисячі селян, троє вагітних жінок, четверо цьогоріч народжених малят.

Дифтерія - гостре інфекційне захворювання викликане токсином  дифтерійної палички, яке характеризується утворенням фібринових плівок у місці проникнення збудника, найчастіше  на  слизових оболонках ротоглотки та  дихальних шляхів, загальною інтоксикацією, ураженням  серцево-судинної та  нервової систем  і нирок.

Опік – один з найпоширеніших видів травм у побуті та на виробництві. Опіки можуть бути викликані термічними, хімічними і фізичними агентами.
«Коли кров здаєш, то як заново на світ народжуєшся» – стверджує Почесний донор України Віктор Васильович Дроботенко, якого 35 років тому із сонячного кримського Красноперекопська  привело кохання в Городок. 
У наші дні медицина різко просунулася вперед в питаннях контрацепції і пропонує величезний асортимент протизаплідних засобів на різні випадки життя. 
Давно вже стали батьками перші пацієнти лікаря-педіатра Маневицької АЗПСМ Галини Грищук, адже не один десяток літ стоїть вона на сторожі здоров'я наймолодших жителів району. Щирими оплесками вітали її під час відзначення в номінації "Лікар поколінь" в День святкування 126-ої річниці з дня заснування Маневич.
Як повідомляє управління Держпродспоживслужби в Маневицькому районі, здійснено перевірки овочів на вміст нітратів і їх перевищення не виявлено.
Меланома — одна з найбільш злоякісних пухлин людини. Меланома в структурі всіх злоякісних новоутворень шкіри займає близько 10%, проте на неї припадає понад 80% смертності в цій групі. 
В Маневицькому районі нещодавно зафіксовано два випадки захворювання на кір. Для оперативного реагування 26 квітня відбулася нарада при голові райдержадміністрації Андрієві Линдюку за участю головних лікарів Маневицького району та РЦ ПМСД, представників ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України», Держпродспоживслужби у Маневицькому районі, начальника відділу освіти РДА, очільників громад, пресвітерів церков ХВЄ.
У завідувачки ФАПу с. Оконськ Світлани Климчук (на знімку ліворуч) та патронажної медсестри Маріанни Каращук чимало роботи. В Оконську нині проживає 1280 мешканців, із них майже три сотні дітей – 20 до року, 65 дошкільнят відвідують дитсадок, 185 – навчаються у школі.
Забезпечення медичного обслуговування українців, проведення медичної реформи – болюча тема. Багато можна нарікати і на причини, що погіршують роботу екстрених медичних допомог, - застаріла техніка та обладнання, погані дороги і брак ліків… Та попри це, медики докладають усі зусилля, аби рятувати життя людей. Чи кожен виклик приймає нині диспетчер, і у яких випадках виїжджає бригада тепер вже екстреної допомоги - про це у розмові із завідувачем відділенням Володимиром Пацаманюком.
Вроджені вади розвитку плода (ВВР) - одне з найнебезпечніших ускладнень вагітності, яке виходить на перше місце серед причин, що призводять до дитячої інвалідності та смертності. Поява на світ дитини з уродженими дефектами розвитку завжди приголомшує сім'ю.
В Україні частота вроджених вад  досягає 5-6 випадків на 1000 пологів.
Останніми роками в Маневицькому районі захворювання на скарлатину реєструвалось у вигляді поодиноких випадків, а у  2017 році сягнула кількості захворілих 17 осіб.
З 1 квітня 2018 року розпочинається національна кампанія «Обери свого лікаря», відповідно до якої кожному українцю потрібно буде обрати свого лікаря (сімейного лікаря, терапевта, педіатра) та підписати з ним Декларацію на медичне обслуговування. До цього часу підписання Декларацій про вибір лікаря відбувається у пілотному режимі. 
Грип та гострі респіраторні вірусні інфекції є найбільш  поширеними вірусними захворюваннями, особливість яких у надзвичайно швидкому поширенні і вираженій інтоксикації. У зоні заражень перебувають  люди в радіусі 1-2 метри від хворого. 
Дзвоніть, пишіть, заходьте.

Редактор - (03376) 2-11-44
Заступник редактора, зав. відділом соціальних проблем, бухгалтер - 2-19-17
Зав. відділом інформації - 4-06-46
Оголошення, реклама - 2-15-74.
E-mail: manev_gazeta@ukr.net
Адреса: 44600, смт Маневичі, вул. Незалежності, 14.

Люди рідного краю

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua