березня

25

Понеділок

Маневицька районна газета "Нова доба"

Офіційні вітання

Останні коментарі

Подаємо звіт голови Маневицької районної ради Анатолія Мельника за 2017 рік у вигляді сторінки в PDF-форматі. Саме її було надіслано до друку в ПрАТ «Волинська обласна друкарня». На жаль, в газеті друга сторінка із звітом голови Маневицької районної ради була надрукована із технічними похибками. Керівництво ПрАТ «Волинська обласна друкарня» приносить вибачення особисто голові Маневицької районної ради А.М.Мельнику, колективу редакції газети "Нова доба" та читачам видання.

 

ЗВІТ ГОЛОВИ РАЙОННОЇ РАДИ Анатолія МЕЛЬНИКА за 2017 рік

Діяльність районної  ради у звітному періо­ді охоплювала різні сфери економічного, соціа­льного та культурного життя району. Ми  тісно співпрацювали з районною державною адміністрацією, селищними, сільськими радами, підприєм­ствами, установами, громадськими організаціями і завжди прагнули до  порозуміння, щоб разом вирішувати актуальні питання.

Пріоритетними напрямами нашої роботи у 2017 році  були  прийняття низки районних програм, спрямованих на підвищення соціально-економічного і культурного розвитку Маневицького району та їх вчасне фінансування;  впровадження нових форм співпраці із територіальними громадами,використовуючи   можливість співфінансування;забезпечення належного контролю за ефективним управлінням  майном, що знаходиться у спільній власності територіальних громад сіл і селищ району та інше.

Основною організаційно-правовою формою роботи районної ради була і залишається сесій­на робота, яка складається з пленарних засідань, засідань постійних комісій та президії.       У звітному періоді проведено 10 пленарних засідань, на яких було прийнято 211 рішень. Було заслухано та обговорено такі важливі питання: виконання районного бюджету; розвитку основних галузей агропромислового комплексу району; соціального захисту населення району; охорони об'єктів культурної спадщини району; використання і охорони земельних та лісових ресурсів та першочергові заходи щодо поліпшення цієї діяльності.

Відповідно до вимог діючого законодавства заслухано звіти голови райдержадміністрації по виконанню вимог Програми економічного і соціального розвитку району за 2016 рік; про результати діяльності Маневицької місцевої прокуратури; про стан оперативно-службової діяльності Маневицького відділення поліції Головного управління Національної поліції України у Волинській області; про роботу районної централізованої бібліотечної системи щодо обслуговування сільських жителів району.

Районною радою приділяється велика увага підготовці та затвердженню на сесіях районної ради галузевих Програм з різних напрямків діяльності. Серед них - районна цільова соціальна Програма розвитку фізичної                                                                        культури і спорту на 2017-2021 роки; районна Програма фінансового забезпечення реалізації Маневицькою РДА делегованих районною радою повноважень на 2017 рік; Програма розвитку земельних відносин у Маневицькому районі на 2017-2020 роки; Програма патріотичного виховання молоді, підготовки та проведення призову юнаків на строкову військову службу в Маневицькому районі "Призовник 2017-2020"; Програма економічного і соціального розвитку Маневицького району на 2017 рік; Комплексна програма розвитку освіти Маневицького району на 2017-2020 роки; Програма поводження з твердими побутовими відходами на території Маневицького району на 2017-2020 роки; районна Програма підтримки демобілізованих учасників антитерористичної операції та членів їх сімей на 2017-2018 роки і Порядок використання коштів районного бюджету, виділених для реалізації цієї Програми; Програма сприяння та забезпечення належних умов з надання адміністративних послуг у Маневицькому районі на 2017-2018 роки; Програма фінансової підтримки дорожніх підприємств району з утримання автомобільних доріг загального користування; Програма підтримки індивідуального житлового  будівництва  на  селі "Власний дім" на 2018-2020 роки.

Протягом 2017 року 11 разів вносилися  зміни до 8 раніше прийнятих Програм. Всього на сьогодні їх діє 25. У 2017 році на виконання заходів по галузевих цільових програмах було виділено 7  млн 149,6 тис.  гривень.

Невід'ємною умовою реалізації будь-яких програмних заходів  є фінансування, тобто успішна реалізація бюджетного процесу, що є чи не найголовнішим у діяльності районної  ради. Питання  формування бюджету, наповнення дохідної частини, ефективний розподіл та перерозподіл бюджетних коштів  розглядалися майже на всіх пленарних засіданнях район­ної ради. Бюджетні питання займали чільне місце в порядку денному пленарних засідань районної ради. Практично на кожній сесії розглядались питання виконання та коригування районного бюджету.

Спільно з фінансовим управлінням райдержадміністрації та профільною постійною комісією районної ради своєчасно і оперативно здійснювався перерозподіл бюджетних призначень видаткової частини районного бюджету з тим, щоб головні розпорядники коштів змогли використати всі наявні фінансові ресурси для забезпечення стабільного функціонування бюджетних установ, забезпечували видатки по захищених статтях. Протягом звітного періоду бюджет району був на постій­ному контролі.

За звітний період за рахунок коштів державного та районного бюджетів спрямовано кошти на придбання обладнання на загальну суму 5  млн 675,1 тис.  гривень.

Згідно із розпорядженням  голови Волинської облдержадміністрації від 27.03.2017 року №160 мене введено до складу регіональної комісії з оцінки та забезпечення проведення попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм та проектів регіонального розвитку, що можуть реалізуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку. Нині вже завершили незалежне оцінювання усіх інвестиційних проектів, які пропонувались до фінансування у 2018-му році. Таким чином комісія прийняла рішення затвердити перелік, що складатиметься з трьох блоків, який своєю чергою подаватиметься міжвідомчій комісії. У напрямку "енергозбереження комунальних, навчальних, медичних закладів" найвищі оцінки у межах 78, 666 балів до 73-х балів отримали 5 інвестпроектів. Серед них - реконструкція та термомодернізація НВК "Маневицька ЗОШ  І-ІІІ ступенів №2-гімназія  ім. А.П. Бринського".

До резерву в розділі "спортивна інфраструктура" увійшли реконструкція стадіону у с. Старий Чорторийськ (рейтингова оцінка - 61,333 бали), до "стратегії розвитку області" - капітальний ремонт загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. с. Рудники (рейтингова оцінка - 58,333 бала). Резервний список затвердили, щоб у випадку зняття фінансування коштів з того чи іншого проекту, економії коштів чи додаткового фінансування, була можливість їх реалізувати.

Районною радою прийнято до розгляду та підтримано 39 депутатських запитів. З приводу важливих політичних кроків, прискорення розв'я­зання суттєвих проблемних напрямів прийнято звернення до Президента, Верховної Ради, Кабінету Міністрів України та облдержадміністрації. Маневицькою районною радою підтримано 14 звернень депутатів інших рад.

Важливою складовою роботи районної ради є діяльність постійних комісій районної ради. Постійні комісії проводять свою роботу в тісній співпраці з фінансовим управлінням районної державної адміністрації, головними розпорядниками бюджетних коштів та органами місцевого самоврядування району.

Звітуючи сьогодні за рік роботи всієї районної ради, хочу відзначити роботу постійних комісій і їхніх  керівників.

Постійна комісія районної ради з питань бюджету, фінансів, використання майна спільної власності територіальних громад сіл і селищ району (голова - Ольга Наумчук).

Члени постійної комісії належним чином аналізували суперечливі проблеми з наповнення район­ного бюджету, використання майна спільної власності територіальних громад сіл і селищ райо­ну, звернення та запити до районної ради щодо виділення коштів. Протягом звітного періоду проведено 13 засідань постійної комісії, на яких розглянуто 100 питань. Всього за цей період надій­шло 277 бюджетних запитів. Усі клопотання розглянуто та за рекомендаціями постійної комісії направлено наявний фінансовий ресурс на вирішення першочергових проблем, піднятих установами, організаціями, селищними, сільськими радами та постійними комісіями.

Постійна комісія з питань депутатської діяльності та етики, законності, боротьби зі злочинністю, взаємодії з органами місцевого самоврядування та засобами масової інформації (голова комісії - Аліна Базарнова).

Протягом 2017 року проведено 8 засідань постійної комісії, 2 виїзних засідання, де розглядалися питання щодо перспектив розвитку об'єднаної територіальної громади Прилісненської сільської ради і дотримання чинного законодавства з охорони праці та навколишнього природного середовища на ТОВ "Агрофрукт" ЛТД. Відповідно до статті 47 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" заслухано та обговорено роботу керівників правоохоронних органів району. На постійній комісії заслухано питання про діяльність засобів масової інформації та виконання Програми економічної підтримки засобів масової інформації в Маневицькому районі на 2017 рік.

Постійна комісія районної ради з питань охорони  здоров'я, соціального захисту та з питань, пов'язаних з ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи (голова комісії -  Яків Смокович ).

Протягом звітного періоду проведено 7 засідань, за ініціативою депутатів,  дорученням голови та у відповідності до планів роботи розглянуто 47 питань. 

Так, проведення виїзних засідань дозволило результативно вивчити і проаналізувати організацію соціального та медичного обслуговування населення Старочорторийської територіальної громади, питання організації надання медичної допомоги у Колківській районній лікарні за участю медичного персоналу і громадськості. Разом з тим за рекомендаціями постійної комісії питання щодо ефективності використання приміщення Колківської районної лікарні розглянуто робочою групою за участю представників  депутатських фракцій районної ради, керівників районних закладів охорони здоров'я. 

Серед розглянутих питань: про роботу громадської організації "Маневицька районна організація ветеранів Антитерористичної операції на Сході України"; про організацію оздоровлення інвалідів усіх категорій та забезпечення їх санаторно-курортним лікуванням; про заходи щодо забезпечення прав дітей в районі, профілактики дитячої бездоглядності та правопорушень у дитячому середовищі; про організацію соціального та медичного обслуговування населення Боровичівської територіальної громади.

На засіданнях депутати заслухали звіти завідувача комунальної центральної районної аптеки та головних лікарів трьох медичних закладів району про виконання функціональних обов'язків, фінансово-господарську діяльність, збереження та ефективне використання майна. Проведення реформ в державній медицині спонукали до розгляду та активного обговорення Методичних рекомендацій з питань перетворення закладів охорони здоров'я з бюджетних установ у комунальні некомерційні підприємства, а також процесу формування госпітальних рад госпітальних округів області.

Протягом звітного періоду комісія здійснювала контроль за виконанням рішень районної ради та власних рекомендацій, заслуховуючи хід виконання районних цільових програм та визначених ними заходів, а також вносила конкретні пропозиції до запропонованих проектів рішень районної ради, виробляла власні рекомендації, направлені на вирішення невідкладних проблем у сферах соціального захисту та охорони здоров'я в межах наявних фінансово-економічних  можливостей

Постійна комісія з питань економічного розвитку, інвестицій, земельних відносин та використання природних ресурсів (голова - Василь Перкевич).

Детально аналізувався стан виконання Район­ної екологічної програми "Екологія 2012-2016 та прогноз до 2020 року", питання щодо коригування тарифів на послуги з водопостачання, які  надаються  КП "Маневицький райсіль­комунгосп".

За клопотанням депутатів Великоведмезької сільської ради двічі вивчали питання запобі­гання знищенню сільськогосподарських культур дикими тваринами. Спільно з представниками Волинського військового лісгоспу вивчався стан ведення лісового господарства, створення робочих місць та сплати податків військовим лісгоспом ДП "Львівський військовий лісокомбінат". За інформацією Маневицької районної державної адміністрації, проаналізовано стан здійснення закупівель з використанням електронної системи PROZORRO.

Заслухано роботу відділу економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва райдержадміністрації щодо забезпечення виконання в районі Плану заходів з імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, Європейським Співтовариством з атомної енергії та їх державами-членами на 2014-2017 роки". Обговорено з керівниками державних лісогосподарських підприємств району питання стану збереження і відновлення лісів, забезпечення населення паливними дровами на території району.

Постійна комісія з питань освіти, культури, гуманітарної політики, міжнародного співробітництва та туризму (голова - Світлана Давидюк).

За звітний період комісією проведено 7 засі­дань, на яких розглянуто 61  питання. 

Пріоритетним напрямком діяльності  постій­ної комісії у звітному періоді був контроль за виконанням таких районних програм:  районна цільова соціальна Програма розвитку фізичної культури і спорту на 2012-2016 роки; районна цільова соціальна Програма забезпечення житлом дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа на 2013-2016 роки; районна цільова соціальна Програма розвитку позашкільної освіти на 2012-2016 роки; комплексна Програма розвитку освіти Маневицького району на 2016 рік; Програма національно-патріотичного виховання молоді Маневицького району на 2012-2016 роки; районна Програма розвитку міжнародного співробітництва та міжрегіональної співпраці Маневицького району на 2016-2018 роки.

Поза увагою не залишилось і оздоровлення дітей шкільного віку у 2017 році.

Члени профільної комісії одноголосно підтримали проекти рішень щодо присвоєння загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №1 смт Маневичі імені Героя України Андрія Снітка та присвоєння загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів с.Чорниж імені Володимира Мельника.                 На профільній комі­сії було підтримано подання відділу освіти райдержадміністрації про створення опорних навчальних закладів "Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. с. Троянівка" Маневицького району Волинської області" та "Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. с. Цміни" Маневицького району Волинської області".

В ході розгляду питання "Про стан та перспективи збереження, консервації та реставрації пам'ятки підводної археології "Маневицький човен-моноксил (довбанка)" членами постійної комісії було рекомендовано  управлінню фінансів райдержадміністрації передбачити кошти на виготовлення проектно-кошторисної документації, реконструкцію приміщення Маневицького краєзнавчого музею, консервацію та реставрацію пам'ятки підводної археології "Маневицький човен-моноксил (довбанка)" при внесенні змін до районного бюджету на 2017 рік.

За участі членів комісії розглянуто та прийнято  районну цільову соціальну Програму забезпечення житлом дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа на 2017-2021 роки"; районну цільову соціальну Програму розвитку фізичної культури і спорту на 2017-2021 роки; комплексну Програму розвитку освіти Маневицького району на 2017-2020 роки; Програму патріотичного виховання молоді, підготовки та проведення призову юнаків на строкову  військову службу в Маневицькому районі "Призовник 2017-2020".

Потрібно зазначити, що постійні депутатські  комісії цієї каденції досить активні. У багатьох випадках за власною ініціативою порушують актуальні для жителів району питання і приймають ефективні рішення.

До Маневицької районної ради у 2017 році наді­йшло 186 звернень, що на 67 звернень менше, ніж у 2016 році. Голова районної ради проводить особистий прийом громадян згідно із графіком. Аналіз питань, з якими звертаються жителі району, свідчать, що найгострішими є проблеми соціального захисту, праці і заробітної плати, аграрної політики і земельних відносин, житлової політики, житлово-комунального господарства. Актуальними залишаються проблеми, освіти та охорони здоров'я.

Особливу увагу треба приділити питанням управління об'єктами спільної власності територіальних громад сіл та селищ району, адже саме право володіння і розпорядження майном є однією з головних ознак матеріальної та фінансової самостійності органу місцевого самоврядування. Ефективне управління комунальним майном, а це мережа закладів освіти, охорони здоров'я,  культури, позашкільні заклади, є суттєвим джерелом наповнення районного бюджету і засобом реалізації соціально-економічної політики в регіоні. Тож саме на вирішення цього питання спрямовувались наші зусилля.

За звітний період, згідно з чинними договорами, від надання в оренду 3293,5 кв.м нерухомого майна отримано 3262987,54 грн. орендної плати, що на 58581,43 грн. більше минулого року. Протягом звітного періоду районною радою постійно приймалися рішення щодо приведення у відповідність до вимог законодавства установчих документів комунальних установ, проводилося звільнення та призначення їх керівників.

Розпорядженням районної ради  від 24.11.2016 року №54-р створено робочу групу щодо попередньої підготовки питань управління майном спільної власності територіальних громад сіл і селищ району.  Доручено робочій групі попередньо розглядати клопотання, що надходять до виконавчого апарату районної ради, підготовку пропозицій голові районної ради щодо вирішення питань управління майном спільної власності територіальних громад сіл і селищ райо­ну. Загалом протягом звітного періоду проведено 5 засідань робочої групи, де детально опрацьовано 23 питання.

При Маневицькій районній раді працює Трудовий архів району. У 2017 році працівником архіву надавались консультації та проводилась робота з підприємствами та кооперативами, які знаходяться на стадії ліквідації щодо впорядкування та прийняття документів на зберігання. Всього перевірено наявність 629 справ. Виконано 882 запити соціально-правового характеру, з них - 880 з позитивним результатом, два запити від юридичних осіб було направлено з рекомендацією звернутися за місцем зберігання документів. На постійному контролі перебувають підприємства та кооперативи, що ліквідувались або знаходяться на стадії ліквідації.

На продовження практики попередніх років у 2017 році проведено два дні депутата районної ради.

20 липня 2017 року на Дні  депутата районної ради було обговорено важливі для прийняття районною радою рішень зміни в чинному законодавстві щодо розпорядження землями сільськогосподарського призначення. Депутати районної ради вчергове наочно ознайомитися з ситуацією щодо збереження нашої  гідрологічної пам'ятки природи місцевого значення "Оконські Джерела" та діяльністю ТзОВ  "Науково-виробничий центр "Форель". Спільно напрацьовано рекомендації по усуненню негативних факторів, що мають місце, та вкрай необхідні заходи подальшої співпраці підприємства з Оконською сільською радою. Того ж дня депутати ознайомилися з реалізацією цільової районної Програми співробітництва Черемського природного заповідника з науково-дослідними установами, громадськістю по охороні та збереженню біорізноманіття на 2016-2020 роки.

На запрошення ВП "Рівненська АЕС" в День депутата районної ради 28 вересня 2017 року народні обранці отримали інформацію щодо радіаційної обстановки, виконання заходів з продовження терміну експлуатації блока №3 та реалізації заходів  щодо соціально-економічної компенсації ризику  населення,  яке  проживає на території зони спостереження електростанції.

На 2018 рік, зважаючи на час реформ у різних галузях, плануємо присвятити не менш актуальним питанням. Це, зокрема, і реформування медичних закладів на первинному і вторинному рівнях тощо.  

За звітний період до районної ради надійшло 1358 різних документів, виконавчим апаратом вжиті  заходи щодо їх своєчасного виконання. За  цей період підготовлено і відправлено 787 вихідних документів, мною видано 271 розпорядження.

На виконання вимог Закону України "Про доступ до публічної інформації" основним інструментом для висвітлення діяльності районної ради та забезпечення доступу до публічної інформації є офіційний веб-сайт районної ради. Питання, що вносяться на розгляд сесій районної ради, розміщуються на інтернет-сторінці. Після завершення пленарних засідань всі рішення районної ради та результати поіменного голосування обов'язково оприлюднюються у визначені терміни.  На сайті оприлюднюються протоколи пленарних засідань, протоколи постійних комісій районної ради та багато іншої інформації про діяльність районної ради, а також про події, що відбуваються в районі.

Районна рада активно співпрацює з районною громадсько-політичною газетою "Нова доба" та районною редакцією проводового радіомовлення, представники  яких беруть участь в роботі сесій ради та інших заходах.

На завершення  хочу зазначити, що всі позитивні напрацювання і досягнення в нашій діяльності вдалося одержати завдяки виваженій співпраці депутатів, виконавчого апарату район­ної ради, взаєморозумінню та взаємодії з райдержадміністрацією, очільниками громад, керівниками підприємств, установ та організацій, осередків політичних партій та громадських формувань.

А найтепліші слова подяки хочу висловити громаді району, яка  з розумінням ставиться до тимчасових проблем, підтримує та допомагає владі   забезпечувати стабільний розвиток всієї нашої Маневиччини.

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Дзвоніть, пишіть, заходьте.

Редактор - (03376) 2-11-44
Заступник редактора, зав. відділом соціальних проблем, бухгалтер - 2-19-17
Зав. відділом інформації - 4-06-46
Оголошення, реклама - 2-15-74.
E-mail: manev_gazeta@ukr.net
Адреса: 44600, смт Маневичі, вул. Незалежності, 14.

Люди рідного краю

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua