березня

25

Понеділок

Маневицька районна газета "Нова доба"

Офіційні вітання

Останні коментарі

З ініціативи народного депутата України від УКРОПу Ірини Констанкевич  відбулася зустріч представників батьківських комітетів Камінь-Каширського, Маневицького та Любешівського районів із міністром соцполітики Андрієм Ревою. Головна тема обговорення – відсутність харчування школярів, учнів у районах, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Вже місяць діти із трьох районів Волині не отримують гарячого харчування. Нагадаємо, що відповідно до закону, школярі, які проживають на забрудненій радіацією території  (на Волині – Любешівський, Камінь-Каширський та Маневицький райони, а загалом в Україні – це вісім областей ) мають право на безоплатне харчування у навчальних закладах. Проте щороку через невчасно проведені тендерні процедури закупівлі продуктів діти по кілька місяців не отримують належного харчування у школах. 
Під час зустрічі Андрій Рева наголосив, що така ситуація виникла лише на Волині. В інших областях, постраждалих від аварії на ЧАЕС, проблем із організацією харчування школярів немає. Раніше тендерні процедури по харчуванню відбувалися в Києві, без погодження на місцях. Андрій Рева зазначив, що в період проведення тендерів у столиці  теж було чимало зловживань. За його словами, коли три роки тому  вирішили передати тендери на місця, разом із повноваженнями,  передався вірус зловживання владою. А тому в діях волинських чиновників міністр соцполітики  бачить  злочинні дії.  
«Щоб  вирішити цю складну ситуацію,  потрібно  змінити принцип фінансування  харчування дітей «чорнобильських» районів. Єдиним виходом я бачу монетизацію. На харчування кожної дитини передбачено 20 гривень в день. Це  комплексний сніданок та обід. Якщо батьки отримуватимуть ці кошти, то вони самостійно зможуть підбирати організації, які будуть готові вчасно та якісно годувати їхніх дітей», – підкреслив Андрій Рева. 
Ірина Констанкевич підтримала батьків щодо головного – гроші грошима, а діти мають бути нагодованими.
«Зустріч пройшла конструктивно. Вислухали думки усіх, проаналізували різні варіанти організації харчування і спільно вирішили як діяти. Андрій Рева запропонував рішення, яке усім членам делегації прийнятне, а головне – воно забезпечує процедуру харчування школярів. Діти не будуть голодними – а це головне. Майже 90 тисяч дітей в Україні матимуть гаряче харчування», – зауважила народний депутат.  
У підсумку міністр соціальної політики Андрій Рева  пообіцяв якнайшвидше сприяти внесенню у сесійну залу законопроекту про монетизацію і виписати у Постанові Кабінету Міністрів  механізм організації  харчування дітей-чорнобильців. Урядовець зазначив, що буде вести переговори зі спікером Верховної Ради, аби  проект  потрапив у порядок денний. 
Анастасія КОРЕЦЬКА.
Від редакції: звернувшись до начальника управління соціального захисту населення Маневицької РДА Руслана КОЗАКА із питанням щодо початку харчування дітей «чорнобильської» зони Маневицького району, отримали таку відповідь:
«Аукціон по закупівлі послуг з харчування дітей відбувся  26.02.2018 р. Договір про надання послуг з харчування дітей, потерпілих від Чорнобильської катастрофи, за державні кошти, згідно із ч. 2 ст. 32 Закону України «Про публічні закупівлі», не може бути укладено раніше ніж через 10 днів з дати оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу повідомлення про намір укласти договір про закупівлю (повідомлення було оприлюднено 27.02.2018), тобто не раніше 9 березня 2018 року, але це у випадку, коли фізичні чи юридичні особи не звернуться до органу оскарження за відновленням прав чи законних інтересів таких осіб».  

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Дзвоніть, пишіть, заходьте.

Редактор - (03376) 2-11-44
Заступник редактора, зав. відділом соціальних проблем, бухгалтер - 2-19-17
Зав. відділом інформації - 4-06-46
Оголошення, реклама - 2-15-74.
E-mail: manev_gazeta@ukr.net
Адреса: 44600, смт Маневичі, вул. Незалежності, 14.

Люди рідного краю

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua