грудня

18

Вівторок

Маневицька районна газета "Нова доба"

Офіційні вітання

Останні коментарі

Згідно із планами підготовки Збройних Сил України

 у 2018 році триває підготовка резервістів

оперативного резерву першої черги

 

Зокрема, з 27 лютого розпочалися навчальні збори резервістів першої черги на базі однієї з механізованих бригад оперативного командування "Захід", на які буде залучено близько 170-ти резервістів з усієї Волинської області, які проходили військову службу по мобілізації і брали участь в  АТО на території Донецької та Луганської областей.

Наразі військовими комісаріатами Волинської області здійснюються заходи щодо оповіщення, виклику, проходження медичного огляду резервістів, які залучатимуться на навчальні збори.

На зборах, які триватимуть 30 діб, бійці оперативного резерву пройдуть всі етапи військової підготовки, покращать свою фахову та індивідуальну підготовку,  візьмуть участь у проведенні бойового злагодження.

На час проведення зборів їм гарантується збереження робочого місця, державне страхування, компенсується середньомісячна зарплатня на підприємстві та виплачується грошова винагорода. Резервісти безкоштовно забезпечуються військовою формою одягу, харчуванням, проживанням та медичним обслуговуванням під час зборів.

По закінченню зборів  працюючим резервістам виплачується від 6 400 до 8 200 грн в залежності від військового звання, непрацюючим  -  від 5 200 до 7 000 грн.

Укласти контракт на проходження служби в резерві може кожен громадянин України  віком від 18 до 60 років, незалежно від статі. Для чоловіків та жінок, які не мають досвіду військової служби, пропонується спочатку укласти контракт в підрозділах територіальної оборони, та пройти загальновійськову підготовку. В подальшому вони  можуть бути залучені на навчальні збори резервістів до бойової бригади з наступним укладанням відповідного контракту.

Перший контракт з резервістами укладається строком на 3-5 років та може бути щоразу продовжений на 3-5 років до досягнення громадянином граничного віку перебування у військовому резерві.

Для забезпечення переходу на службу у військовому резерві за контрактом розроблено проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо проходження служби у військовому резерві на особливий період", який пройшов всі процедури погодження та 19.05. 2017 зареєстрований у Верховної Ради України за № 6474.

Законопроектом передбачається суттєве вдосконалення системи соці­альних гарантій і пільг резервістів з одночасним посиленням їхньої кримінальної та адміністративної відповідальності  за ухиляння від призову, як під час мобілізації, так і на навчальні збори.

При цьому при укладанні контракту на проходження служби в резерві  пропонується виплата одноразової винагороди  від 4 000 до 6 000 грн.;  перехід на виплату грошового забезпечення резервістам як військовослужбовцям, що становитиме 11000 грн; обчислення пільгової військової пенсії з урахуванням служби в резерві (1 рік за 3 роки в резерві).

Законопроект опрацьований у комітетах Верховної Ради України та винесений на розгляд Верховної Ради України.

З питань укладання контракту на службу в резерві звертатись до Маневицького РВК за адресою: смт Маневичі,  вул. Андрія Снітка, 11.

Віктор ПАВЛИК,

військовий комісар

 Маневицького РВК

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Дзвоніть, пишіть, заходьте.

Редактор - (03376) 2-11-44
Заступник редактора, зав. відділом соціальних проблем, бухгалтер - 2-19-17
Зав. відділом інформації - 4-06-46
Оголошення, реклама - 2-15-74.
E-mail: manev_gazeta@ukr.net
Адреса: 44600, смт Маневичі, вул. Незалежності, 14.

Люди рідного краю

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua