грудня

18

Вівторок

Маневицька районна газета "Нова доба"

Офіційні вітання

Останні коментарі

Ось уже п’ять місяців у Маневичах у рамках акції «Міста надії» від Всеукраїнського благодійного фонду «Краще життя» безкоштовно проводять масажі і читають пізнавальні лекції по здоровому способу життя подружжя Віктор та  Лілія Буткевичі. На адресу незрячого масажиста та його дружини лунає чимало слів вдячності, тож настав час ближче познайомитися із ними.
ШЛЯХ ДО БОГА
Про свою недугу Віктору не надто хочеться згадувати – тоді за одну ніч здоровий 22-річний хлопець втратив зір.
- За плечима у мене було навчання в ПТУ, служба в армії, робота у рідній Дубровиці, що на Рівненщині, - вертається у минуле мій співрозмовник. – Життя на «до» і «після» розділив банальний грип.
Під час хвороби протягом одного дня раптом різко став падати зір – мов занавіс сцени на очі спускалась чорна пелена. Медик «швидкої», що прибув на виклик, заспокоїв: «Це від грипу, від високої температури. Нічого страшного, пройде».
- А вранці, прокинувшись, зрозумів: – я нічого не бачу, - продовжує Віктор. – Діагноз лікарів «атрофія зорового нерва» став для мене вироком. Усвідомлюючи, що я більше ніколи не буду бачити, переймався питанням «Як жити далі?» Зізнаюсь чесно – був і відчай, і "порятунок" в чарці…
Ось у такий важкий час він прийшов до Бога, до Церкви адвентистів сьомого дня. Слухав християнські радіопередачі і клав під подушку Біблію із надією, що колись зможе прочитати. Саме тоді на все життя запам’ятався сон, який наснився однієї ночі: ангел вручив йому свічку із настановою: "Дивись, щоб не згасла, і запалюй її людям".
ДОЛЕНОСНА ЗУСТРІЧ
Саме тоді Віктор вирішив стати інструктором зі здорового способу життя, і втрата зору не стала перепоною для цього. У медико-місійній школі, де проходив навчання, познайомився із киянкою Лілією.
- Почув її голос – і зрозумів, що зустрів споріднену душу, - із теплотою розповідає мій співрозмовник. – Щодня із нетерпінням поспішав на заняття, аби почути її ще і ще. На жаль, відведений місяць промайнув швидко.
Ліля повернулась у Київ, де жила разом із мамою і де більше десяти років працювала бухгалтером у приватній фірмі. Знайшовши свою дорогу до Бога, вона не побоялась змінити життя.
- Через рік після знайомства – коротких зустрічей і довгих телефонних розмов – на запитання Віктора «Чи можу я розраховувати на щось серйозне?», відповіла: «Так!», -  пригадує, не стримуючи почуттів Ліля. – А через шість років після нашого знайомства, у мій день народження, ми одружились. І ось вже разом сьомий рік.
Інструкторами зі здорового способу життя подружжя працювало у санаторіях, навчаючи хворих боротися зі своїми недугами за допомогою правильно підібраного харчування, лікувальної фізкультури, масажу, гідро- та фізіопроцедур.
- Саме завдячуючи здоровому способу життя та ще, звісно, вірі, я й сама змогла вилікуватись, - зізнається Ліля. - На ногах лопались судини, медикаментозне лікування не допомагало. Нині усе в минулому.
Із 2013 року подружжя працює чи, правильніше сказати,  служить під егідою Всеукраїнського благодійного фонду «Краще життя». В рамках акції «Міста надії» виконували свою місію у Києві, Львові, Луцьку, на Закарпатті, Волині. До Маневич вони приїхали із Любешова. Нині у суботу проводять лекції по здоровому способу життя, духовні бесіди, в неділю – курси масажу, а в усі інші дні – сеанси лікувального масажу. Організували і клуб любителів скандинавської ходи.
В рамках цього проекту пізнавальні лекції 4-11 березня читатимуть й інші спеціалісти по здоровому способу життя.
НА СХОДІ ЇМ ДЯКУВАЛИ ЗА МОЖЛИВІСТЬ 
ПОЧУТИ УКРАЇНСЬКУ МОВУ
У 2016 році Віктор та Лілія побували із місіонерською місією у Слов’янську та Червоному Лимані.
- На схід вирушили і будівельні бригади, - розповідає Віктор, - ми ж їхали як інструктори зі здорового способу життя, везли й гуманітарну допомогу. Приходило багато людей, і не лише за продуктами, а й за психологічною допомогою, адже війна – це дуже страшно.
- Зазвичай сеанс масажу проводиться  мовчки, щоб краще зосередитися, - продовжує вже Ліля. – Там же треба було і вислухати, щоб людина виговорилась, і підтримати словом. Від одних вислуховували все, що вони думають про політиків, від інших – про наболіле і про найстрашніше – смерть близьких людей. Коли прийшла старенька жіночка, яка зі слізьми ще декілька днів тому у страшній депресії розповідала про загибель сина, і сказала: «Мені так допоміг ваш антидепресійний масаж», я знала, що допомогло і те, що її вислухали і розділили з нею її біду.
Віктору і Лілі дякували за масажі і бесіди, а ще, як от у Слов’янську, - за можливість почути рідну українську мову.
ЗДОРОВ’Я – ЦЕ  РУХ
І ПРАВИЛЬНЕ 
ХАРЧУВАННЯ 
Насамкінець розмови прошу подружжя підсумувати їхні знання, практичний досвід і дати нашим читачам дієві поради. У відповідь чую:
- Життя  - це рух,  правильне харчування. Говоримо про це нашим слухачам, а у відповідь чуємо: «Та от весна настане, я як нагнусь над грядками, то восени розігнусь…» Але ж задіяні тоді лише одні й ті ж групи м’язів. Тому не слід нехтувати ні зарядкою, ні лікувальною фізкультурою.
А перед тим, як розповісти про здорове  харчування, Віктор наголошує на важливості щодня випивати не менше 1,5 літра звичайної води:
- Це дієво при головних болях, закрепах, хворобах судин та хребта. До речі, у нинішніх дітей опорно-руховий апарат у дуже поганому стані – дається взнаки  сидіння з раннього віку за комп’ютером та гаджетами. Не на користь йдуть чіпси, сухарики та й різноманітні солодощі з ароматизаторами, стабілізаторами, емульгаторами. Це шлях до гастритів, холециститів.
Усім слід обмежити вживання цукру, трансжирів (солодощі, майонези, консерви…), продуктів із обробленого м’яса – ковбас, копченостей. Нині онкологи закликають взагалі  їсти поменше червоного м’яса (свинину, яловичину). А ось фрукти і овочі принесуть надзвичайну користь організму.
Здається, ці поради кожному із нас відомі. Треба лише усвідомити, що наше здоров’я – у наших руках. І що попередити  хворобу легше (а в наш час і набагато дешевше), аніж її лікувати. Отож починаймо. А вирішуючи, що будемо дотримуватись здорового способу життя із понеділка, точно визначаймося, із якого саме.
Олена БИЧКОВА.
Фото автора.
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Дзвоніть, пишіть, заходьте.

Редактор - (03376) 2-11-44
Заступник редактора, зав. відділом соціальних проблем, бухгалтер - 2-19-17
Зав. відділом інформації - 4-06-46
Оголошення, реклама - 2-15-74.
E-mail: manev_gazeta@ukr.net
Адреса: 44600, смт Маневичі, вул. Незалежності, 14.

Люди рідного краю

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua