жовтня

23

Вівторок

Маневицька районна газета "Нова доба"

Офіційні вітання

Останні коментарі

Статистика свідчить, що кожного року в світі на грип хворіє близько 450 мільйонів людей,  2 мільйони з яких помирає. Небезпека полягає в тому, що вірус може вражати серцево-судинну систему, дихальні органи, а також центральну нервову систему людини. Вірус грипу досить сильно і різко знижує захисні сили організму, тому і ймовірність виникнення різних ускладнень після хвороби є дуже високою. 
Грип починається досить інтенсивно і гостро. Інкубаційний період хвороби - від двох до п'яти днів. Основними симптомами захворювання є висока температура тіла, загальна слабкість, біль у суглобах і м'язах, головний біль, біль за грудиною, інтенсивний кашель, нежить, сухість слизової оболонки порожнини носа і глотки, а іноді болі в животі і діарея. При важкому перебігу грипу у хворого можуть спостерігатися судоми, галюцинації, блювота або кров з носа. 
Багато хто плутає грип з ГРЗ і ГРВІ. Це неправильно, оскільки грип провокується саме вірусом грипу, який відноситься до сімейства ортоміксовірусів. 
Під час лікування грипу хворому показаний суворий постільний режим, рясне пиття, найкраще лужне, і дієта. Після огляду хворого лікар призначає жарознижуючі засоби, судинозвужувальні краплі, засоби для розрідження і відходження мокроти, препарати для підтримки імунітету, антигістамінні препарати, а в деяких випадках парові інгаляції і прийом вітамінів. Вкрай важливо проводити часті провітрювання і вологе прибирання в приміщенні. При високій температурі будь-які теплові процедури заборонені. 
З метою профілактики в період епідемії грипу необхідно по можливості якомога рідше перебувати в місцях масового скупчення людей, а якщо цього не вдалося уникнути, то одягати ватно-марлеву пов'язку. Також маску необхідно обов'язково одягати при догляді за хворим грипом. Оскільки вірус дуже легко передається через брудні руки, то потрібно дотримуватися правил особистої гігієни та часто мити руки з милом. Дуже важливо постійно проводити зміцнення імунітету, дотримуватися повноцінного та збалансованого харчування і вести здоровий спосіб життя. 
Михайло БОРИЧЕВСЬКИЙ,
зав. інфекційним відділенням 
Маневицької ЦРЛ.
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Дзвоніть, пишіть, заходьте.

Редактор - (03376) 2-11-44
Заступник редактора, зав. відділом соціальних проблем, бухгалтер - 2-19-17
Зав. відділом інформації - 4-06-46
Оголошення, реклама - 2-15-74.
E-mail: manev_gazeta@ukr.net
Адреса: 44600, смт Маневичі, вул. Незалежності, 14.

Люди рідного краю

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua