березня

28

Четвер

Маневицька районна газета "Нова доба"

Офіційні вітання

Останні коментарі

Поширювані з пропагандистською метою результати соціологічних опитувань щодо підтримки росіянами В.Путіна (75-80 %) мають єдину мету - створити видимість  міцності його режиму.

 

Це нагадує наше радянське минуле, коли на кожних виборах підтримка блоку партій­них і безпартійних сягала  98-99 %. Але чи ж був у ті часи вибір у радянських людей (як сьогодні і в Російській Федерації) вільно обирати? Бо ж у бюлетні стояло лише одне-єдине прізвище. Однак знаходились і тоді окремі  сміливці, які викреслювали те прізвище і дописували інше. І тоді каральні органи викликали того дописаного, аби зізнався, чому саме його дописали і з ким він у змові. А сьогодні на "виборах" північнокорейських вождів такий показник складає й усі сто відсотків.

Вдумаймось, чи подібні 75-100 % підтримки - результат вільного волевиявлення? Ні, це показник несвободи суспільства, його духовного спустошення. Як говорив колись з цього приводу Й.Сталін: важливо, не як голосували, а як підраховували голоси.

Показником же вільного волевиявлення  буде різниця між ста відсотками і числом т.з. "підтримки" на виборах. У випадку "підтримки" В.Путіна відсоток свободи народу складає приблизно 25%. Решта - 75% - показник несвободи, рабства. Але подібне тиражування кремлівської мішури у ще значної, одурманеної маси людей  створює враження непохитності і вічності влади тиранів-вождів. І В.Путін теж так думає.

Так думали у свій час іракський, лівійський, єгипетський тирани. Ще вчора вони здавались міцними, а сьогодні і слід від них прохолов. Так буде і з В.Путіним.

У середині ХХ ст. видатна російська поетеса Анна Ахматова зауважила дивну історичну закономірність і на її основі вивела, як вона назвала, "Закон М.Лермонтова" (М.Ю.Лермонтов - російський поет, 1814-1841 р.р.) для Росії і її правителів. Відповідно до цього закону, усі події, які Росія розпочинала у визначні дати поета, ламали хід її історії, спричинювали потрясіння для неї і її правителів.

На 100-літній ювілей М.Лермонтова 1914 р. почалась Перша світова війна, яка кінчилась розпадом Російської імперії, на 150-річчя - 1964 р. було усунуто від влади диктатора СРСР М.Хрущова, на 100-ліття загибелі поета (1941) грянула Вітчизняна війна, на 150-річчя його смерті (1991) розпався СРСР, війна проти України і анексія (насильницьке приєднання) Криму припали на 200-річчя поета (2014 р.). Всі ці події - потрясіння для Російської імперії, вони зруйнували її фундамент по всьому периметру, який ремонту не підлягає.

Сам правитель Кремля В.Путін в останній час має непереконливий, навіть жалюгідний вигляд, як і під час його зустрічі з французьким президентом Макроном, до якого летів аж трьома рейсами авіаліній, аби уникнути долі Саддама Хусейна, Бекіто Муссоліні. Але долі, казав мудрець, і конем не обскачеш. На черзі ще одна дата поета - 200 річчя (2041 р.) від його трагічної загибелі.

Шануймося, Українці, бо ми цього варті. Будьмо одностайними і в міру однодумними на непростій дорозі до Незалежності і Самостійності.

Юрій ПАВЛЮК,

учитель української мови, літератури

та історії, пенсіонер,

смт Маневичі.

You have no rights to post comments

Дзвоніть, пишіть, заходьте.

Редактор - (03376) 2-11-44
Заступник редактора, зав. відділом соціальних проблем, бухгалтер - 2-19-17
Зав. відділом інформації - 4-06-46
Оголошення, реклама - 2-15-74.
E-mail: manev_gazeta@ukr.net
Адреса: 44600, смт Маневичі, вул. Незалежності, 14.

Люди рідного краю

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua