червня

20

Четвер

Маневицька районна газета "Нова доба"

Офіційні вітання

Останні коментарі

Сьогодні Івана-Головатого; про топові примовляння під час висадки капусти і що починати з “чистого аркуша”

Сьогодні Церква згадує третє обретіння голови Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна. В народі це церковне свято трансформувалося в Івана Головатого і було пов’язане з висаджуванням у ґрунт капустяної розсади. Після картоплі капуста традиційно була в Україні продуктом повсякденного харчового раціону, - пише https://www.ukrinform.ua

Вважалось, якщо посадити капусту саме на Івана Головатого, «то виросте великою, як голова». В усіх регіонах України існували свої обряди які супроводжували висадку капусти. На Бориспільщині робили так. Увечері господиня, набравши розсади, йшла на грядки. Вийнявши з посудини першу стеблину, хрестилась і казала: «Дай же, Боже, час добрий, щоб моя капуста прийнялась і в головки склалась!» Після цього хапалася долонями за голову, била себе по стегнах, приказуючи: «Щоб моя капусточка була із кореня коренастая, а із листу головастая!» Потім, присівши, продовжувала: «Щоб не росла висока, а росла широка!» Посадивши стебельце в ґрунт, притоптувала землю коліном і завершувала дійство побажанням: «Щоб була туга, як коліно!» На Поліссі ці побажання висловлювали в такий спосіб: «Не будь голена – будь пузата, не будь красна – будь смачна, не будь стара – будь молода, не будь мала – будь висока!». Подібні примовляння були й на Поділлі.

Іменинники сьогодні Іван, Вікторія.

Дряпаємося вгору по місячній драбині — сьогодні вже 5 щабле-день! Непосидючий місяць перекочував до Лева. Перша половина доби може видатись не надто активною, а от друга – цілком нічогенька, придатна для багатьох добрих і потрібних справ, починаючи з прибирання й закінчуючи зустрічами, вечірками, відвідинами родичів, концертів і театрів – комунікація на будь-який смак. Час романтики, творчості, зцілення. Добре займатися дихальною гімнастикою, практикувати аромотерапію. Ідеальними будуть процедури з омолодження. Цієї доби добре починати стосунки «з чистого аркуша», а гарні сни, які вам снилися цієї ночі, можуть справдитися, якщо ви про них нікому не розкажете. Чарівної п’ятниці!

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1925 році – +4,4, а найтеплішим у 2000 - +31,8.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Дзвоніть, пишіть, заходьте.

Редактор - (03376) 2-11-44
Заступник редактора, зав. відділом соціальних проблем, бухгалтер - 2-19-17
Зав. відділом інформації - 4-06-46
Оголошення, реклама - 2-15-74.
E-mail: manev_gazeta@ukr.net
Адреса: 44600, смт Маневичі, вул. Незалежності, 14.

Люди рідного краю

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua