червня

20

Четвер

Маневицька районна газета "Нова доба"

Офіційні вітання

Останні коментарі

Сьогодні Мокія-погодовказника; як відвернути град та іншу негоду, а також готуємося до прозріння, - пише https://www.ukrinform.ua

Цього дня Церква вшановує пам’ять рівноапостольних Мефодія і Кирила, вчителів Словенських, а також священномученика Мокія.

Майже на всьому терені України за Мокієм завбачували, якою буде погода влітку. Якщо в цей день йтиме дощ, то чекай мокрих жнив: «Мокіїв день мокрий – все літо буде мокрим», «Якщо на Мокіїв день дощ, то буде сорок днів падати». Коли туман – на мокре літо. «Якщо сонце в цей день, - казали знаючі люди, - сходить червоно, то літо буде грозове й пожарне».

У народі Мокія вважали «царем граду». Цілком можливо, що християнський святий замінив якесь язичницьке божество з пантеону Перуна. В народі існувало чимало форм відвороту граду. На Житомирщині як насувалася чорна хмара, жінки брали лопату, якою саджають хліб у піч, й тричі оббігали посів або ж викидали її на поріг; під час грози запалювали громничну свічку, посвячену в Чистий четвер. Дехто викидав з хати свячену вербу. А були й такі ворожбити, котрі замовляннями могли зупинити градові хмари. Але для цього потрібно було мати велику силу.

Іменинники сьогодні Кирило і Мефодій, Ростислав, Олександр.

20-ий місячний день, Місяць у Водолії. Починається більш-менш гармонійний період. Можливі приємні несподіванки, спонтанність і непередбачуваність позитивного характеру. Інформація має бути також позитивною, а настрій — радісний. Очікуємо тільки приємного, і це попри певні “жіночі примхи” представників обох статей. Втім, головна небезпека дня – нарікання на долю. Остерігайтеся нині зневіри! А ще не забудьте про сонцезахисні окуляри: зорі стверджують, що це один із кращих днів для духовного прозріння, навіть осяяння. Кольори дня – синій, індиго, васильковий, ультрамариновий. Сни оманливі.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1899 році – +0,5, а найтеплішим у 2007 - +31,3.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Дзвоніть, пишіть, заходьте.

Редактор - (03376) 2-11-44
Заступник редактора, зав. відділом соціальних проблем, бухгалтер - 2-19-17
Зав. відділом інформації - 4-06-46
Оголошення, реклама - 2-15-74.
E-mail: manev_gazeta@ukr.net
Адреса: 44600, смт Маневичі, вул. Незалежності, 14.

Люди рідного краю

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua