травня

19

Неділя

Маневицька районна газета "Нова доба"

Офіційні вітання

Останні коментарі

Сьогодні Радовниця; прогресуємо в комунікації та агрономії: христосуємося з покійниками, і сіємо на твердому, - пише https://www.ukrinform.ua

У вівторок наступного тижня після Великодня й через день після Фоминої неділі, християни відзначають Радовницю, або Проводи – особливий день поминання померлих. У народі цей день, а відтак і тиждень відомий як Провідний. Існують (в залежності від регіону) й інші назви: Радуниця, Радунець, Радовниця, Проводи, Гробки, Діди. Радовниця згадується ще в Троїцькому (1372) і Київському (1493) літописах. Варто зауважити, що Церква впродовж року декілька разів поминає небіжчиків. Згадує вона їх також і під час Великого Посту – у суботи другого, третього та четвертого тижнів посту. Перші після Великодня панахиди по померлих правлять саме на Радовницю. Цього дня віряни намагаються відвідати богослужіння в храмі й прийти на кладовище, аби помолитися за душі померлих рідних. Смисл цього свята в тому, аби поділитися зі спочилими родичами радістю свята Воскресіння Христового. У ці святкові дні начебто стирається межа між світом живих і мертвих. Саме слово «Радовниця» співзвучне слову «радість». Здавна наші пращури вірили, що в цей день можна похристосуватися зі своїми родичами. «Святі родителі, - казали при цьому, - ходіте до нас хліба-солі їсти». В одному з церковних календарів відзначалося, що в світлу седмицю люди «приходили на могилу померлого і, покотивши по ній червону крашанку, казали: «Христос воскрес!», - вважаючи, що покійник неодмінно відповість з могили: «Воістину воскрес!»

Іменинники сьогодні Сава, Олексій, Валентин, Єлизавета.

Сьогодні 3 і 4-ий місячні дні. В тренді активна комунікація і ділові взаємини, зокрема й торговельні. Зростає рівень дипломатичності. В першій половині дня треба буде проявляти ініціативу, керуючись гаслом: «Якщо не я, то хто ще?» Оточення виявиться готовим до співпраці, комунікації, допомоги. В другій половині дня можливо доведеться “сіяти на твердому і збирати на голому”. Уникайте надмірного фізичного навантаження, правильно розподіляйте власні сили. І не поспішайте з висновками: перше враження може виявитись упередженим.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у був у 1912 році: +1,6; а найтеплішим у 1907, 1969 -  +29,2.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Дзвоніть, пишіть, заходьте.

Редактор - (03376) 2-11-44
Заступник редактора, зав. відділом соціальних проблем, бухгалтер - 2-19-17
Зав. відділом інформації - 4-06-46
Оголошення, реклама - 2-15-74.
E-mail: manev_gazeta@ukr.net
Адреса: 44600, смт Маневичі, вул. Незалежності, 14.

Люди рідного краю

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua