квітня

25

Четвер

Маневицька районна газета "Нова доба"

Офіційні вітання

Останні коментарі

Що очікувати від Василя Теплого, чи повернеться холод і як розв’язати те, що розв’язати не можна  - пише https://www.ukrinform.ua.

Після теплого Олекси, чоловіка Божого, вшановуємо Василя і теж теплого. Священномученика Василія, пресвітера Анкірського в народі звали Василем Теплим, Крапельником чи Парником. Зазвичай від Василя встановлювалася тепла і сонячна погода. Цього дня українці придивлялися до місця, де мали будувати нову хату, клуню, хлів, лазню чи копати погріб. Ті місця, де зі стріхи скапувала вода й стікала в струмки – оминали, вважаючи, що там вода торує собі шлях у земні глибини і будь-яка будівля, зведена на цьому місці довго не простоїть. Спостерігали за погодою: Якщо жайворонки багато й довго співають – утримається ясна погода без опадів, якщо їх не чути від самого ранку – чекай негоди. Якщо жаби не квапляться розпочинати свої перші весняні концерти — ще повернеться холод. А ще казали: «На Теплого Василя радується зілля». Цього дня ґаздині пекли пісні калачики, що символізували сонце.

Іменинники сьогодні Василь, Василіса.

29-ий місячний день. На початку квітня розпочинається зближення Плутона з Сатурном у Південному Вузлі. Ми на порозі тривалого і надзвичайно відповідального проміжку року, часу кристалізації певних тенденцій, які вповні проявляться на початку 2020. Сатурн — повелитель часу, планета меж, кордонів і дуже жорстких обмежень. Натомість Плутон управляє колективними процесами і глибинними трансформаціями. Енергія цієї планети спонукає нас до ревізії та руйнації старих порядків, систем, рамок. На рівні особистості це може проявлятися як у вигляді прогресу, росту, наприклад професійного, так і у вигляді деградації, пониження соціального статусу. Також існує загроза опинитись перед лицем масштабних і неконтрольованих факторів, вплинути на які не буде жодної можливості.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1931 році – -6,4, а найтеплішим у 1990 -  +21,9.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Дзвоніть, пишіть, заходьте.

Редактор - (03376) 2-11-44
Заступник редактора, зав. відділом соціальних проблем, бухгалтер - 2-19-17
Зав. відділом інформації - 4-06-46
Оголошення, реклама - 2-15-74.
E-mail: manev_gazeta@ukr.net
Адреса: 44600, смт Маневичі, вул. Незалежності, 14.

Люди рідного краю

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua