квітня

25

Четвер

Маневицька районна газета "Нова доба"

Офіційні вітання

Останні коментарі

 
Сьогодні святого Папи, але не римського; хто їсть українську кільку в томаті, як подолати незворотність і що робити зі зламаною табакеркою - пише https://www.ukrinform.ua

Нині мученика Папи. Відомо, що Папа жив у ІV столітті в місті Ларанді (Мала Азія) й постраждав за Христа під час правління імператора Максиміана. Святого довго й страшно мучили аби він зрікся своєї віри, зокрема, примушували ходити в спеціальних чоботах, із вбитими всередину вістрями цвяхами. Зрештою його змученого і голого прив’язали до сухого дерева. За декілька годин чоловік помер, а невдовзі те дерево заквітло, зазеленіло, а згодом почало й плодоносити.

Існувало народне повір’я, що яким видасться цей день – такою й уся подальша весна буде. До речі, від сьогодні й до 17 травня на Київщині заборонено ловити рибу — нерестовий період. Дозволяється лише одна вудка в руки і не більше 3 кг зловленої рибки в відерці... Якщо більше — то вже браконьєрство. А чи знали ви, що Україна експортує рибу і морепродукти до Гонконгу? І не тільки туди, а й приміром у Молдову, Грузію, Азербайджан, США, Німеччину, Латвію та інші країни. Переважно це консерви. Іноземцям смакує українська кілька в томаті та сардини в олії. А от незмінним багаторічним лідером рибного імпорту в Україні залишається оселедець — саме цю рибу найчастіше купують українці. Головний постачальник імпортної риби на український ринок — Норвегія.

Іменинники нині Олександр і Трохим.

Місяць на небі, зіроньки сяють... Нині 23-ій місячний день, Місяць у безкомпромісному і не схильному до жодних сантиментів Козерозі. Всі труднощі, які накопичилися, дадуться взнаки. Вигулькнуть, наче зловісний чортик з табакерки несподівані табу, загрозливі нездоланні обставини. Можливо, комусь доведеться чимось пожертвувати, аби згодом не втратити все. Що б ми сьогодні не втратили — це незворотність, “доля”, так треба, і нічого з цим не вдієш. Ліпше віддати й рухатись далі. Як казали в добу античності: “Сумирних парки (мойри, зорі, фатум, бог) ведуть, а непокірних — тягнуть”. Сьогодні просто необхідно щось комусь віддати або й просто викинути — старі непотрібні речі, мотлох. Звільняйте місце для нового: і в оселі, і в душі!

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 2013 році: –10,8, а найтеплішим у 1888 -  +21,5.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Дзвоніть, пишіть, заходьте.

Редактор - (03376) 2-11-44
Заступник редактора, зав. відділом соціальних проблем, бухгалтер - 2-19-17
Зав. відділом інформації - 4-06-46
Оголошення, реклама - 2-15-74.
E-mail: manev_gazeta@ukr.net
Адреса: 44600, смт Маневичі, вул. Незалежності, 14.

Люди рідного краю

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua