квітня

25

Четвер

Маневицька районна газета "Нова доба"

Офіційні вітання

Останні коментарі

Сьогодні святого Бенедикта; кому відзовуться коров’ячі слізки, хто крутитиме свиням хвости і кидаємо погані звички  

Нині преподобного Бенедикта Нурсійського, реформатора західноєвропейського чернецтва, засновника першого в Європі чернечого ордена – бенедиктинців (VІ ст.) - пише https://www.ukrinform.ua.

 

Цього дня селяни особливу увагу приділяли коровам у яких починалася весняна линька. Тварин виводили зі стійла надвір, чистили, шкребли, обов’язково обкурювали чебрецем, кропили стрітенською водою, а також говорили спеціальні замовляння від поганого ока, бо сільські відьми не дрімали. З коровою христосувалися – віталися на Великдень наче з людиною. Її пригощали паскою. Корову не можна було бити коромислом, очеретиною та білою (очищеною від кори) палицею, бо хворітиме. «Щоб добра на молоко була і щоб відьма не портила», худобі просвердлювали ріг, насипали туди освяченого маку й забивали осиковим кілочком. Існував усталений сценарій, не згірший за дипломатичний протокол, як купувати і як продавати корову, як «вітати» її в новому господарстві тощо. Існує чимало прислів’їв, пов’язаних із коровами: «Відзовуться вовкові коров’ячі слізки!»; «Кожна корова своє теля лиже»; «Корову тримає, а хто другий молоко з’їдає», «Як корові сідло», «Котра корова багато реве, то та молока мало дає»; «Держав дві корови, а тепера дві ворони», «Коровам хвости крутити». Щодо останнього, то тут є ще варіант: “свиням хвости крутити” - у давнину свиней випасали точнісінько так само як і корів.

Іменинники сьогодні Бенедикт, Ростислав і Михайло.

21-ий місячний день з дуже сильною енергетикою. Сьогодні ми сторицею отримуємо те, на що витратили сили впродовж місяця. Або не отримуємо. Вітаються будь-які справи в соціумі, участь у спортивних змаганнях, мандри, творчість. Рекомендуються і всілякі водні процедури: ванни, душі, обливання, загартовування. Побільше часу проводьте на повітрі. Заради власного здоров’я сьогодні можна доволі безболісно кинути шкідливі звички. Обирайте: або викурити цигарку, або 10 присідань! Найефективнішою і найпродуктивнішою буде праця в колективі. Розв’язання надважливих проблем, особливо фінансових, залиште до середини квітня. 

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1899 році: -11,5, а найтеплішим у 1992 -  +19,6.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Дзвоніть, пишіть, заходьте.

Редактор - (03376) 2-11-44
Заступник редактора, зав. відділом соціальних проблем, бухгалтер - 2-19-17
Зав. відділом інформації - 4-06-46
Оголошення, реклама - 2-15-74.
E-mail: manev_gazeta@ukr.net
Адреса: 44600, смт Маневичі, вул. Незалежності, 14.

Люди рідного краю

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua