травня

26

Неділя

Маневицька районна газета "Нова доба"

Офіційні вітання

Останні коментарі

З початком весни та із настанням тепла з'являється потреба в попередженні такого страшного лиха, як пожежа. Особливо це стосується лісових насаджень, адже ми живемо поруч з лісом, нашим надійним другом, без якого, не уявляємо свого життя.

 

Ліси оточують нас з дитинства, дарують свої багатства, тишу і спокій. Бережуть нас від стихій, покращують наш добробут й здоров'я.

А ось як ми, люди, дбаємо про нашого зеленого друга, чи завжди пам'ятаємо, що лісові пожежі несуть біду усьому живому. Гинуть не тільки дерева, а й птахи, звірі, вигорає лісова підстилка та верхній шар грунту. За кілька хвилин вогняне полум’я може знищити те, що виросло за багато років.

Основна причина виникнення пожеж – порушення протипожежних правил жителями населених пунктів, що знаходяться неподалік від лісу. Це стосується підприємств, установ та організацій, які повинні дбати про збереження паливно-мастильних та інших горючих матеріалів.

 На початку весни поблизу людських обійсть та на сільськогосподарських угіддях спалюють сміття, суху траву та листя.

Варто нагадати, що у такий спосіб ведеться забруднення атмосфери. За допомогою негативних домішок, що викидають в атмосферу виникає їхній вплив на навколишнє середовище та здоров'я населення. Практично всі речовини, що забруднюють повітря, негативно впливають на людський організм. Шкідливими речовинами називаються такі, що при недотриманні правил пожежної безпеки можуть визвати виробничі травми, професійні захворювання, відхилення в здоров'ї й тяжкі наслідки.

Отож, головним в нинішній час в охороні лісів, зокрема природоохоронних установ (Черемського природного заповідника) є суворе дотримання правил пожежної безпеки:

-          Не випалювати траву та рослинні рештки на землях лісового фонду та інших земельних ділянках, що безпосередньо примикають до лісу. Не спалювати траву на угіддях, що знаходяться поблизу лісу, зокрема заповідника.

-          Не вивозити та спалювати в лісових насадженнях сміття, побутові та горючі відходи й т.п.

-          Не розкладати багаття на території лісового та прородо-заповідного фонду.

За завдання шкоди лісовому господарству є штрафні санкції але сподіваємось, що людей повинні зупинити не штрафні санкції, а висока свідомість й бажання зберегти лісові багатства та навколишнє середовище нашого краю.

 

А.О. Семенюк

головний лісничий

Черемського природного заповідника

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Дзвоніть, пишіть, заходьте.

Редактор - (03376) 2-11-44
Заступник редактора, зав. відділом соціальних проблем, бухгалтер - 2-19-17
Зав. відділом інформації - 4-06-46
Оголошення, реклама - 2-15-74.
E-mail: manev_gazeta@ukr.net
Адреса: 44600, смт Маневичі, вул. Незалежності, 14.

Люди рідного краю

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua