червня

18

Вівторок

Маневицька районна газета "Нова доба"

Офіційні вітання

Останні коментарі

Яке новорічне свято без пригод, а особливо,  якщо ти – Дід Мороз? І геть не важливо, були вони приємними, чи трохи курйозними. Головне – щоб подарували гарний настрій! В переддень Нового року ми попросили  наших маневицьких Дідів Морозів розповісти про свої новорічні пригоди. 
Тридцять років був Дідом Морозом у дитсадку колківчанин Ігор Гончарук, нині директор школи мистецтв Прилісненської сільської ради.
Погодився зіграти він  Діда Мороза на дитячому новорічному ранку ще в 1970-их роках від «нікуди діватись»: «Як відмовити, коли твоя дружина – завідуюча дитсадком?» 
Так і розпочалась в Ігоря Миколайовича «кар’єра»  Діда Мороза.
– Були різні сценарії,  різні персонажі, та слова в мене були ті ж самі, – посміхається він. – Завжди казав: «Дівчата, не плутайте мене і не змушуйте вчити нові слова!!!» 
Зауважує Ігор Гончарук, що роль Діда Мороза йому подобалась. З’явились у нього  і  свої секрети: багато не говорити, на голос занадто не натискати, а дітей побільше до танців та ігор залучати. 
Тричі зіграв він Діда Мороза і на новорічному святі у своєї внучки в дитсадку міста Луцьк. Щоправда,  не впізнала вона його лише вперше, а вже на рік подорослішавши,  сказала: «А я знаю, хто то був у нас Дідом Морозом!!!» 
26 років «дідморозівського» стажу в Анатолія  Снітка із с. Гораймівка, колишнього директора БК та сільського голови. 
– Особливо запам’ятались роки, коли при колгоспі була профспілкова організація, яка виділяла подарунки дітям своїх працівників. Тоді вітальна група із Дідом Морозом та Снігуронькою на святково запряжених санях об’їжджала всю сільську раду. До коней були прив’язані дзвоники, і лиш зачувши їхній передзвін, діти бігли до хати, аби зустрічати новорічних  гостей, – розповідає Анатолій Снітко. – А подарунки ми роздавали не лише дітям колгоспників, а й іншим, бо батьки самі купували гостинці і просили їх занести. 
Вперше костюм Діда Мороза Анатолій Іванович одягнув, будучи директором Гораймівського Будинку культури. Ця новорічна роль закріпилася за ним на понад чверть століття, бо ставши опісля  і сільським головою, він так само адресував в образі казкового персонажа  новорічні вітання односельчанам та роздавав солодкі дарунки дітлахам. 
– Майже завжди раніше на Новий рік лежало багато снігу, був мороз, хуртовини, – пригадує Анатолій Іванович. – А якось була і відлига.  Ми з вітальною групою діставались по бездоріжжю в Майдан-Липненський. Спочатку їхали машиною, а потім пересіли на сани, під якими підступно провалився лід. Всі були у воді – Дід Мороз, Снігуронька,   колядники, і голова профкому,  і баян, і подарунки… А що на нас вже чекали, вирішили додому не повертатися. Так і вітали зі святом дітей мокрі віншувальники. Швиденько переїздили від хати до хати, грілись, сушились. Головне – у всіх був святковий радісний настрій.  
Головним персонажем новорічного дійства був понад два десятки разів Олег Пугач, завідувач  клубу  с. Нові Підцаревичі. 
Артистичний Олег Пугач роль Діда Мороза грав  навчаючись  ще у другому та третьому  класах.  Відтоді він став незмінним учасником художньої самодіяльності. До того ж  і його професійне життя проходить у сфері культури –  вже майже тридцять років Олег Іванович завідує клубом с. Н. Підцаревичі. Без нього не обходиться жодне сільське свято – саме він господар сцени і натхненник та організатор усіх заходів. 
Півтора десятка літ завклуб обдаровував новорічними подарунками діток працівників колгоспу. 
– Всього бувало, –  ділиться Олег Пугач. – Якось прийшлося й зовсім непереливки: Діда Мороза та святково вбраних віншувальників злякались коні. Сани  злетіли із дороги на Підцаревичі й перевернулись, коні випряглись і дременули на Костюхнівку, а в снігу довелось шукати всіх артистів й збирати розкидані подарунки. 
А ще Олег Іванович – Дід Мороз мого дитинства, в якого я щиро вірила і якого шалено чекала. Від хвилювання, що аби отримати цукерок, потрібно розказати віршик такому поважному Дідові, я вперше вимовила літеру «р», яка мені не піддавалась майже до семирічного віку. 
Юлія Музика. 
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Дзвоніть, пишіть, заходьте.

Редактор - (03376) 2-11-44
Заступник редактора, зав. відділом соціальних проблем, бухгалтер - 2-19-17
Зав. відділом інформації - 4-06-46
Оголошення, реклама - 2-15-74.
E-mail: manev_gazeta@ukr.net
Адреса: 44600, смт Маневичі, вул. Незалежності, 14.

Люди рідного краю

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua