червня

18

Вівторок

Маневицька районна газета "Нова доба"

Офіційні вітання

Останні коментарі

Аби зберегти первозданну красу Волинського (Західного) Полісся, куди входить і Маневиччина із її лісовими масивами, зеленими луками та голубими озерами, згідно із Указом Президента України, був створений Черемський природний заповідник (ЧПЗ). За час  його існування чимало зроблено для збереження  унікальності та неповторності цієї території. 
Сімнадцять років тому в північній частині Маневицького району в межиріччі річок Стохід та Веселуха в зоні Пінських боліт на межі з тридцятикілометровою зоною Рівненської АЕС було створено перший в області природний заповідник - Черемський. Підставою для цього стали не лише наявні тут рідкісні й червонокнижні види флори та фауни, а й унікальне болото, яке стало «серцем» заповідника і вражає своєю різноманітністю. Нині територія ЧПЗ становить майже 3 тис. га, а за своїм біологічним різноманіттям – це одне із найбагатших місць України.
Центрально-східна частина заповідника представлена Черемським еумезотрофним осоково-сфагновим болотом, якому за Рамсарською конвенцією надано статус водно-болотного угіддя міжнародного значення. Потужність торфово-болотних покладів тут сягає десяти метрів, а прогулянка сфагновими мохами нагадує морську подорож під час гойдання корабля. В самому центрі болота розмістилось озеро Черемське, на сході – озеро Редичі, а навкруги розкинули свої зелені шати лісові масиви. 
Здавна сюди приїздили заможні шляхтичі за цінною деревиною, або й просто  помилуватись чудовими краєвидами та подихати чистим повітрям. І нині чимало науковців, фахівців з географії, ботаніки та екології, студенти й учнівська молодь виявляють бажання пройти екологічною стежкою «Черемський заповідник», щоб більше дізнатись про цей чудовий край. Цьогоріч заповідник відвідало 593 шанувальники природи.
Через засоби масової інформації колектив ЧПЗ постійно знайомить читачів із зустрічами з цікавими людьми, науковими дослідженнями вчених, заходами природничого напрямку з учнями й студентською молоддю. 
У День народження заповідника колективу на чолі із директором Віталієм Деркачем хочеться побажати успіхів у їхній нелегкій та важливій роботі і надалі. Один мудрець сказав: «Заповідники ─ це храм Істини, Добра та Краси» і збереження цього храму залежить від кожного з нас. 
Лариса ШЕВЧУК, 
науковий 
співробітник ЧПЗ. 
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Дзвоніть, пишіть, заходьте.

Редактор - (03376) 2-11-44
Заступник редактора, зав. відділом соціальних проблем, бухгалтер - 2-19-17
Зав. відділом інформації - 4-06-46
Оголошення, реклама - 2-15-74.
E-mail: manev_gazeta@ukr.net
Адреса: 44600, смт Маневичі, вул. Незалежності, 14.

Люди рідного краю

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua