травня

25

Субота

Маневицька районна газета "Нова доба"

Офіційні вітання

Останні коментарі

17-18 листопада у районному Центрі творчості дітей та юнацтва з успіхом пройшов І Всеукраїнський відкритий фестиваль-конкурс класичної гітари «GuitArt Manevychi».
Маневичі давно вже претендують на звання культурної столиці Волинського краю. Ще близько двадцяти років тому у наше славне містечко поспішали гурти рок-виконавців з Луцька, Ковеля, Володимира-Волинського та інших міст, аби продемонструвати свої вміння та поспілкуватись. І якби тоді організатори цих заходів мали якусь підтримку, можливо вони тривали б і досі. Та нині така поміч є від місцевої влади і це радує, бо вже цьогоріч у районі  запроваджено два всеукраїнські фестивалі, останній з яких - класичної гітари.
Організаторами заходу виступили очільники влади району Андрій Линдюк та Анатолій Мельник, начальник відділу освіти РДА Валентина Книш, начальник відділу культури РДА Ігор Дерлюк, директор ЦТДЮ Валентина Ковальчук, автором ідеї та виконавчим директором став Вадим Войтович (на фото), менеджером проекту – Андрій Андрушко. 
У вітальному слові керівники району завірили, що робитимуть усе можливе, аби цей фестиваль-конкурс відбувався щороку, а його географічні межі розширювались. 
Близько шести годин тривало прослуховування учасників професійним журі, яке очолив старший викладач Львівської музичної академії ім. М. Лисенка Юрій Курач.  Вражали всі: наймолодші конкурсанти вправним володінням інструментом, середня та старша вікові категорії – майстерністю, гітарні ансамблі – видовищністю. Загалом свої вміння демонстрували 21 учасник у номінації «Виступи соло» та 6 - в номінації «Гітарний ансамбль», що прибули із Києва, Львова, Чернігова, Луцька, Вараша, Нововолинська, Дублян, Рожищ, а також із м. Купішкіс (Литва). На жаль, Маневиччина через відсутність викладачів класичної гітари у ДМШ представлена не була. Однак директор ЦТДЮ Валентина Ковальчук пообіцяла, що наступного року у конкурсі візьмуть участь вихованці ЦТДЮ, які навчаються грі на гітарі у гуртку.
Для нагородження на сцену були запрошені виконавчий директор фестивалю Вадим Войтович та члени журі, які висловили свої враження від дійства та вручили відзнаки викладачам конкурсантів. Далі нагороджували і самих виконавців. Молодшу вікову групу представляли лише два учасника – вони удостоєні дипломів ІІ ступеня. У середній віковій категорії лауреатом І премії став Андрій Копюк (м. Рожище), у старшій – Уцкус Повілас (м. Купішкіс, Литва). У номінації «Гітарний ансамбль» диплом І ступеня виборов ансамбль «Rocka-Rola» ДМШ № 21 м. Київ. 
Усі переможці, дипломанти, учасники конкурсу, а також члени журі (фото 3) отримали чудові подарунки, придбанні за кошти районного бюджету та надані спонсорами, якими стали Сергій Холондович (ТзОВ «Західатомбудмонтаж»), Володимир Радіон (ДП «Маневицьке ЛГ»), Мирослава Ковальчук (Маневицька райспоживспілка), мережа магазинів «Трембіта» та «Орфей» (Львів), магазин «Білий Лебідь» (Маневичі), Андрій Рабець (рекламне агентство «Вітрина Волині»), Людмила Федорчук (РГК «Околиця»). 
Програму фестивалю продовжив лауреат міжнародних конкурсів, студент Львівської Національної музичної академії ім. М. Лисенка Андрій Голосняк (м. Хмельницький) із неперевершеним концертом гітарної музики. 
Наступного дня для учасників фестивалю члени журі Юрій Курач, Андрій Андрушко, Олег Солов’яненко, Андрій Олексюк та виконавчий директор фестивалю Вадим Войтович дали майстер-клас із гри на гітарі. 
Сергій ГУСЕНКО.
Фото автора.
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Дзвоніть, пишіть, заходьте.

Редактор - (03376) 2-11-44
Заступник редактора, зав. відділом соціальних проблем, бухгалтер - 2-19-17
Зав. відділом інформації - 4-06-46
Оголошення, реклама - 2-15-74.
E-mail: manev_gazeta@ukr.net
Адреса: 44600, смт Маневичі, вул. Незалежності, 14.

Люди рідного краю

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua