травня

25

Субота

Маневицька районна газета "Нова доба"

Офіційні вітання

Останні коментарі

День української писемності та мови за ініціативи начальника відділу освіти Маневицької райдержадміністрації  Валентини Книш став цьогоріч оригінальним і масштабним районним святом. 
Різноманіттям книжкових виставок-інсталяцій зустрічало гостей фойє Центру творчості дітей та юнацтва. Креативні шкільні бібліотекарі облаштували будинки мудрості, сади мови, створили з книг сердечка, замки, піраміди, каміни, різних персонажів. Було представлено і тематичні підбірки, літературні цитатники, оформлено ностальгійно-романтичну книжкову виставку «Відпочинок із книгою в осінньому парку». А поки всі розглядали це різнобарвне книжкове царство, в актовій залі зібрались сотні святково вбраних гостей і розпочалась урочистість. 
Найвищі посадовці району – Андрій Линдюк та Анатолій Мельник – декламували  поетичні рядки Миколи Потоцького: «Не говори: в нас мова солов'їна, бо мова вище, ніж пташиний спів. В її скарбниці – доля України, глибинна таємниця правіків». А далі ж поетичну естафету підхопили керівники установ та учасники заходу. 
Не обійшлося без нагород – дипломи та грошові сертифікати отримали творчі особистості, що взяли участь у поетичному конкурсі до Дня української писемності і мови – керівник літературної студії  «Первоцвіт» ЦТДЮ Любов Боричевська, вчителі української мови і літератури Світлана Кулініч (Маневицька ЗОШ І-ІІІ ст. № 2-гімназія), Олеся Берестюк (ЗОШ І-ІІ ст. с. Майдан-Липненський), Ольга Матвійчук (ЗОШ І-ІІІ ст. с. В. Осниця), Ольга Конотопчик (ЗОШ І-ІІІ ст. с. Костюхнівка), Оксана Кушко (ЗОШ І-ІІІ ст. с. Кукли), учениця ЗОШ І-ІІІ ст. с. Ст. Чорторийськ Владислава Маноха. 
Учні та вчителі віншували рідну мову, зачаровували її красою та багатством. Звучали поетичні рядки, авторські вірші-посвяти мові, гумор, чарівні пісні, перегортались трагічні сторінки розвитку та становлення української мови. Яскраві інсценівки навчали культури спілкування та знайомили із мовним багатством. 
– Рідна мова – це і душа, і серце народу, це взагалі наш народ, бо немає мови – нема й народу. Глибоко переконана, що нас, тих, хто любить рідну мову,  багато. А особливо – в Маневицькому районі. Найщиріші вітання в цей день усім, хто береже душу нашого народу,  – зазначила у вітальному слові автор ідеї заходу Валентина Книш, яка на завершення свята чудовим сольним  виконанням пісні «Мова єднання» створила піднесений настрій у всіх присутніх. 
Юлія Музика. 
Фото автора. 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Дзвоніть, пишіть, заходьте.

Редактор - (03376) 2-11-44
Заступник редактора, зав. відділом соціальних проблем, бухгалтер - 2-19-17
Зав. відділом інформації - 4-06-46
Оголошення, реклама - 2-15-74.
E-mail: manev_gazeta@ukr.net
Адреса: 44600, смт Маневичі, вул. Незалежності, 14.

Люди рідного краю

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua