червня

20

Четвер

Маневицька районна газета "Нова доба"

Офіційні вітання

Останні коментарі

 На черговій зустрічі голови РДА із журналістами місцевих ЗМІ йшлося про зміни до закону щодо роботи фізичних осіб-підприємців (ФОП), за яким вони сплачуватимуть податки за новими правилами, та догляду за престарілими особами, яким виповнилося 80 років.

 

Розпочинаючи розмову про фізичних осіб-підприємців, голова РДА Андрій Линдюк зауважив, що з кінця минулого року з багатьох джерел інформації точаться розмови про те, що влада тисне на бізнес і що вона робить неабияку шкоду підприємцям. Андрій Олександрович переконаний, що багато таких балачок і в населених пунктах Маневиччини, де взагалі мало хто знає, що таке ФОП, проте вони все одно переконані, що влада робить щось не те.

Тож, аби з'ясувати стан речей, очільник виконавчої влади району розповів про ситуацію, яка склалась у районі. Згідно із отриманими даними від податкової інспекції та ЦНАПу, у районі  протягом грудня 2016 року припинило свою діяльність 190 суб’єктів господарської діяльності,  і станом на 13 січня 2017 року – ще 106 таких суб’єктів. Здавалось би ситуація не зовсім добра для району. Проте голова РДА дав ще одне доручення, аби встановити скільки цими підприємцями у 2016 році було сплачено податків. Як вияснилось із 296 підприємців, які припинили свою діяльність, сплачували бодай якісь податки аж 16 підприємців. А це означає що 95% цих підприємців за 2016 рік не сплатили ні одної копійки. Тож керівник виконавчої влади переконаний, що ніякої загрози економіці району немає, а ФОПи, які припинили свою діяльність, були тим баластом, які лише вимагали додаткової праці відповідних структур. Ті ж особи, які  піднімають цю тему  хочуть або попаритись, або зайвий раз покритикувати владу.

Про догляд за особами, яким виповнилось 80 років, голова РДА Андрій Линдюк почав говорити на фоні нещодавньої розмови з маневичанкою, яка жалілась на те, що її мати, проживаючи в одному із сіл району, немає належного нагляду, навіть при тому, що має офіційного доглядальника. Та найбільше обурило голову РДА те, що маневичанка переконана, що немає чого надіятись на доглядальника, який отримує зовсім мізерну грошову компенсацію.

«Це міф, у який у нашому районі більшість і вірить. Людей, які доглядають за особами старше 80 років, у районі трохи більше 1300 чоловік. На сьогодні за свої послуги кожна така особа дійсно прямо отримує невелику кількість коштів, але паралельно з цим за всіх цих осіб держава проплачує єдиний соціальний внесок, як за зайнятих людей, які мають мінімальну заробітну плату, щоб у майбутньому вони мала принаймні мінімальний розмір трудової пенсії. Наступний момент полягає у тому, що ці особи займаються доглядом за престарілими не тому, що вони такі добрі, а тому, щоб отримати соціальну допомогу, як малозабезпеченим сім’ям. Адже переважна більшість з них є «клієнтами» управління соцзахисту РДА і отримують соціальні допомоги як малозабезпечені сім’ї. А середній розмір допомоги таким сім’ям у 2016 році щомісячно становив 4200 грн.», - зазначив голова РДА. 

Тож голова РДА Андрій Линдюк звертається до усіх жителів району, а особливо до тих, хто досяг 80 років і мають своїх офіційних доглядальників, до їх рідним із тим, щоб вони вимагали належного догляду, на який доглядальники погоджуються добровільно, адже догляд передбачає постійну турботу про людину, а не з’являтися раз на тиждень. А то виходить, що хтось, через незнання законів – не отримує належної послуги, а хтось, через свою шустрість і добрі знання фінансової сторони законів – отримує від держави суттєву матеріальну підтримку.

Сергій ГУСЕНКО.

 

 

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Дзвоніть, пишіть, заходьте.

Редактор - (03376) 2-11-44
Заступник редактора, зав. відділом соціальних проблем, бухгалтер - 2-19-17
Зав. відділом інформації - 4-06-46
Оголошення, реклама - 2-15-74.
E-mail: manev_gazeta@ukr.net
Адреса: 44600, смт Маневичі, вул. Незалежності, 14.

Люди рідного краю

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua