червня

20

Четвер

Маневицька районна газета "Нова доба"

Офіційні вітання

Останні коментарі

 Про це йшлося під час чергової зустрічі голови райдержадміністрації Андрія Линдюка із журналістами місцевих ЗМІ

 У 2016 році стартував перший етап електронного декларування. Тоді українців шокували своїми маєтками, коштовностями і мільйонами доларів готівкою народні депутати та чиновники  вищого рівня. «Суспільство було збурене, хоч про це знали і раніше, адже бачили, де живуть та на яких машинах їздять високопосадовці. І статки ці були надбані не за рік-два,  -  відзначив очільник виконавчої влади району. – Держава на найвищому рівні погодилась на непопулярний для себе крок – електронне декларування, сподіваючись, що в майбутньому це змусить декого задуматись – чи варто йти в депутати, публічно декларувати свої статки, щорічно публічно звітувати про доходи та витрати. Держава пішла і далі. З 1 січня 2017 року розпочався другий етап впровадження системи електронного декларування для чиновників нижчого рівня, осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування».

Усі декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру розміщуються на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК), де кожен зможе їх переглянути, маючи доступ до Інтернету, дізнатися про статки чиновників, у тому числі й  місцевого рівня, співставити  їхні видатки й доходи. Подання електронних декларацій є в інших державах, в окремих з них їх подають усі громадяни. Проте не в усіх країнах розміщують  декларації  на сайтах, де їх може переглянути кожен бажаючий.

Саме за допомогою декларації й сподіваються здійснити моніторинг способу життя чиновників та депутатів. Перевірку декларацій здійснює НАЗК, враховуючи інформацію від фізичних та юридичних осіб, ЗМІ та інших відкритих джерел інформації. Звісно, подана до правоохоронних органів інформація повинна ґрунтуватися на фактах. Не варто мовчати, якщо знаєте про невідповідність рівня життя та задекларовано доходів місцевих чиновників, розпочате будівництво, яке не вказане в декларації, якщо чиновник їздить на крутому автомобілі, а задекларований простенький легковик. Саме ця достовірна інформація матиме вплив на сприйняття тієї  чи іншої конкретної особи суспільством, на суспільну відповідальність, що матиме ефективність, наприклад, на наступних виборах. Тоді багато питань відпаде само собою, та й самі посадовці знатимуть, що мають максимальну увагу від суспільства.

Олена БИЧКОВА.

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Дзвоніть, пишіть, заходьте.

Редактор - (03376) 2-11-44
Заступник редактора, зав. відділом соціальних проблем, бухгалтер - 2-19-17
Зав. відділом інформації - 4-06-46
Оголошення, реклама - 2-15-74.
E-mail: manev_gazeta@ukr.net
Адреса: 44600, смт Маневичі, вул. Незалежності, 14.

Люди рідного краю

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua